Edytor pliku .EXE


(Kriswola) #1

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy także mam nadzieje że trafiłem do właściwego działu. Jeżeli nie, z góry przepraszam i proszę o przeniesienie. :wink:

Przejdźmy do tematu:

Otwieram serwer do gry i potrzebuje zedytować plik autopathujący .EXE a dokładniej jego zawartość czyli grafikę tła, tekst, opisy buttonów i same buttony.

Przeszperałem neta i 2 godziny poszukiwań nie dały rezultatu po za tym że jedyne na co trafiłem to na MiTeC EXE Explorer ale jak sama nazwa mówi, tylko exploruje a nie edytuje. Piszę o tym programie dlatego ponieważ tylko on jeden pokazał mi treści które zawiera plik .exe czyli to co pojawia się po jego uruchomieniu; logo, akcje przycisków i ich opisy itp.

Po części jestem zielony jeżeli chodzi o programowanie ale nie jestem też żółtodziobem i szybko się uczę :slight_smile:

Proszę o szybką odpowiedź.

Dziękuje.


(~FraQu) #2

dobreprogramy.pl


(Kriswola) #3

wiele nie pomogłeś bo już to przetrzepałem ;/ ale dzięki za checi. Ktoś jeszcze jakies pomysły?


(nnick) #4

Resource hacker. Ale to zadziała tylko jeśli plik ma zasoby zgodne ze standardem - jak programiści wpadli na jakieś własne rozwiązanie to nic nie wykombinujesz.


(Kriswola) #5

no niestety wyświetla mi tylko ikony i info odnośnie wersji ;/


(kijek) #6

Może Restorator? Jednak jeśli plik został zabezpieczony jakimś packerem, to w ten sposób tego nie zrobisz.


(B.Andy) #7

Restorator, Resource Hacker, etc. <- wszystkie te programy dzialajątak samo. Jeśli nie wykrywa tekstu, to nic nie zrobisz.


(kijek) #8

I tu się mylisz. Ogólna zasada działania jest taka sama, jednak jeden może posiadać unpacker, drugi zaś nie. A autorowi tematu chyba najlepiej będzie polecić

i to forum.