Edytor rejestru - Co do czego służy?

Witam. Ostatnio bawię się w edytorze rejestru i chciałbym się dowiedzieć do czego się odnoszą poszczególne “pliczki” w HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Colors. Hilight i HilightText wiem już do czego się odnoszą jeszcze chciałbym poznać tajemnice pozostałych “pliczków”. Z góry dzięki =)

Rejestr systemowy jest tak duży i rozbudowany że nie ma sensu abyśmy tu opisywali co kto wie o nim (chyba że chodzi ci o coś konkretnie to opisz o co chodzi).

Jak chcesz studiować rejestr ogólnie to jest całe mnóstwo stron typu “przewodnik po rejestrze” czy “tips&tricks”, wystarczy poszukać w google.

np. http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … tr+windows

Nie! Chodzi mi tylko o opis tych paru pliczków znajdujących się w HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Colors nie jest nich dużo i chcę aby ktoś mi opisał, który do czego skuży.

Dodane So, 5 czerwca 2010, 19:06

Już znalazłem http://hackme.pl/articles.html?article_id=133 ale dzięki. =)

Dodane Pn, 25 kwietnia 2011, 12:13

Witam. Prawie po roku znów mam problem. Ponownie zacząłem się bawić w rejestrze, a dokładnie HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Colors i pozmieniałem wszystkie kolory. Lecz pojawił się pewien problem otóż “ButtonFace” odpowiada za zbyt wiele wartości. Takich jak pasek menu, pasek przewijania i…

pasek.jpg

A ja chce żeby system wyglądał tak:

pasek2.jpg

  • ten pasek. Więc czy da się odjąć od “ButtonFace” odpowiadanie za ten pasek i przypisać go do czegoś innego? Bo ja chce żeby “ButtonFace” miał zielony kolor, a ten pasek niebieski. Proszę o pomoc.