Edytor tekstu umożliwiający edycję dwóch plików obok siebie

Cześć. Poszukuję edytora tekstu, który umożliwi mi edycję dwóch plików jednocześnie obok siebie. Chodzi o to, że mam tekst do przetłumaczenia i chciałem zrobić kopię tego pliku, otworzyć oba obok siebie i w jednym zmieniać treść i tłumaczyć na bieżąco. Problem polega na tym, że plik jest długi i musi działać jednoczesne przewijanie obu dokumentów na raz (coś jak przy porównywaniu zmian). Super, jakby wspierał pliku .odt lub .docx. Ewentualnie Markdown, chodzi o to, abym miał jakąś możliwość formatowania treści Może ktoś ma pomysł jak mógłbym to udźwignąć.

Notepad++ ma dzielnie na dwa doki ale pewnie bez przewijania. Niby można użyć markdown z kolorowaniem składni.

Niby Visual Studio Code ma podobne dzielenie doków ale nie wiem jak z przewijaniem.

Microsoft Word …

Jak zrobić ?
A prosto. Mam tylko Worda z Office 2010 więc nie wiem czy tak samo w innych.

Otwierasz sobie obydwa dokumenty.
W pierwszym z nich wchodzisz w zakładkę „Widok”
Klikasz „Wyświetl obok siebie”
Tyle…

Scroll z myszy przesuwa obydwa na raz.

Notepad ++ ma wykonalną synchronizację przesuwania domyślnie (działa nawet fajnie i ciekawie, dzięki, bo nawet nie wiedziałem o takiej opcji). Co do VS Code chyba jest dodatek (muszę to sprawdzić).

Szkoda, że nie ma czegoś takiego dla plików docx/odt. To by mi mega ułatwiło życie.

@Wredzia no właśnie tak pomyślałem, ale mi nie przesuwa tego, znaczy każdy działa oddzielnie.

Dziwne.
Właśnie pobawiłem się i przesuwa kółkiem myszy, złapaniem za pasek czy nawet jak przesuwam z klawiatury.

A chyba wiem.
Tam w widok zaznacz „przewijanie synchroniczne”
image
Te dwa pomarańczowe odpowiadają za okna i synchronizację.

Dzięki, działa. Ciekawe, czy domyślnie jest odznaczone, czy nie, bo nie przypominam sobie, abym używał w ogóle kiedyś edytora do tego celu.

Trudno powiedzieć, na moim Word 2010 nic nie zmieniałem i było domyślnie włączone.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.