Edytor tekstu z funkcją tagowania/znaczników

Witam,

zastanawiam się czy znajdę jakiś edytor tekstu, który umożliwiałby tagowanie konkretnych części tekstu, a następnie wyświetlanie tych wybranych fragmentów według wcześniej zdefiniowanych tagów? Najfajniej by było, aby program był z tych bezpłatnych.

Libreoffice masz tam tagowanie inteligentne.

To tekst z pomocy:

Używanie tagów inteligentnych

Tagi inteligentne dodają do określonych słów w dokumencie programu Writer dodatkowe informacje i funkcjonalność. Dostępne funkcje mogą różnić się dla różnych rozszerzeń tagów inteligentnych.

Instalacja tagów inteligentnych

Tagi inteligentne mogą być przekazywane jako rozszerzenia programu LibreOffice Writer.

Aby zainstalować tag inteligentny, wykonaj jedną z następujących czynności:

Zapisz plik rozszerzenia *.oxt na dysku twardym, a następnie kliknij dwukrotnie plik *.oxt w menedżerze plików. Możesz także wybrać w programie LibreOffice menu Narzędzia – Menedżer rozszerzeń, aby uruchomić Menedżera rozszerzeń. Następnie kliknij przycisk Dodaj i wyszukaj plik.

Kliknij dwukrotnie łącze pliku tagu inteligentnego *.oxt file na stronie internetowej. Wymaga to prawidłowo skonfigurowanej przeglądarki internetowej.

Menu Tagi inteligentne

Każdy tekst w dokumencie programu Writer może być oznaczony za pomocą tagu inteligentnego, domyślnie przedstawionego w postaci purpurowego podkreślenia. Kolor można zmienić w menu Narzędzia – Opcje – LibreOffice – Wygląd.

Po wskazaniu tagu inteligentnego zostanie wyświetlona wskazówka pomocy informująca o możliwości kliknięcia z przytrzymaniem klawisza Ctrl w celu wyświetlenia menu Tagi inteligentne. Jeśli nie korzystasz z myszy, umieść kursor wewnątrz zaznaczonego tekstu i otwórz menu kontekstowe, naciskając kombinację klawiszy Shift + F10.

W menu Tagi inteligentne wyświetlone są dostępne akcje, jakie można zdefiniować dla danego tagu inteligentnego. Wybierz opcję z menu. Polecenie Opcje tagów inteligentnych powoduje otwarcie strony Tagi inteligentne polecenia Narzędzia - Opcje Autokorkety.

Włączanie i wyłączanie tagów inteligentnych

Po zainstalowaniu przynajmniej jednego z rozszerzeń tagów inteligentnych strona Tagi inteligentne widoczna jest po wywołaniu polecenia Narzędzia - Opcje Autokorekty. Za pomocą tego okna dialogowego można włączać lub wyłączać tagi inteligentne oraz zarządzać zainstalowanymi tagami.

Widać te “smart” tagi są zbyt inteligentne dla mnie bo nie mogę znaleźć tej funkcji :confused: Patrzyłem na stronie LibreOffice (http://extensions.libreoffice.org/extension-center) ale niczego takiego nie spotkałem :confused:

Dodane 13.04.2012 (Pt) 23:36

Można prosić o jakąś inną propozycję?