Edytor tekstu z funkcją tagowania/znaczników

(Konwik) #1

Witam,

zastanawiam się czy znajdę jakiś edytor tekstu, który umożliwiałby tagowanie konkretnych części tekstu, a następnie wyświetlanie tych wybranych fragmentów według wcześniej zdefiniowanych tagów? Najfajniej by było, aby program był z tych bezpłatnych.

(darek0107) #2

Libreoffice masz tam tagowanie inteligentne.

To tekst z pomocy:

Używanie tagów inteligentnych

Tagi inteligentne dodają do określonych słów w dokumencie programu Writer dodatkowe informacje i funkcjonalność. Dostępne funkcje mogą różnić się dla różnych rozszerzeń tagów inteligentnych.

Instalacja tagów inteligentnych

Tagi inteligentne mogą być przekazywane jako rozszerzenia programu LibreOffice Writer.

Aby zainstalować tag inteligentny, wykonaj jedną z następujących czynności:

Zapisz plik rozszerzenia *.oxt na dysku twardym, a następnie kliknij dwukrotnie plik *.oxt w menedżerze plików. Możesz także wybrać w programie LibreOffice menu Narzędzia – Menedżer rozszerzeń, aby uruchomić Menedżera rozszerzeń. Następnie kliknij przycisk Dodaj i wyszukaj plik.

Kliknij dwukrotnie łącze pliku tagu inteligentnego *.oxt file na stronie internetowej. Wymaga to prawidłowo skonfigurowanej przeglądarki internetowej.

Menu Tagi inteligentne

Każdy tekst w dokumencie programu Writer może być oznaczony za pomocą tagu inteligentnego, domyślnie przedstawionego w postaci purpurowego podkreślenia. Kolor można zmienić w menu Narzędzia – Opcje – LibreOffice – Wygląd.

Po wskazaniu tagu inteligentnego zostanie wyświetlona wskazówka pomocy informująca o możliwości kliknięcia z przytrzymaniem klawisza Ctrl w celu wyświetlenia menu Tagi inteligentne. Jeśli nie korzystasz z myszy, umieść kursor wewnątrz zaznaczonego tekstu i otwórz menu kontekstowe, naciskając kombinację klawiszy Shift + F10.

W menu Tagi inteligentne wyświetlone są dostępne akcje, jakie można zdefiniować dla danego tagu inteligentnego. Wybierz opcję z menu. Polecenie Opcje tagów inteligentnych powoduje otwarcie strony Tagi inteligentne polecenia Narzędzia - Opcje Autokorkety.

Włączanie i wyłączanie tagów inteligentnych

Po zainstalowaniu przynajmniej jednego z rozszerzeń tagów inteligentnych strona Tagi inteligentne widoczna jest po wywołaniu polecenia Narzędzia - Opcje Autokorekty. Za pomocą tego okna dialogowego można włączać lub wyłączać tagi inteligentne oraz zarządzać zainstalowanymi tagami.

(Konwik) #3

Widać te "smart" tagi są zbyt inteligentne dla mnie bo nie mogę znaleźć tej funkcji :confused: Patrzyłem na stronie LibreOffice (http://extensions.libreoffice.org/extension-center) ale niczego takiego nie spotkałem :confused:

-- Dodane 13.04.2012 (Pt) 23:36 --

Można prosić o jakąś inną propozycję?