Edytor tekstu za wolno się przewija za pomocą rolki

Poszukuję programu do szybszego przewijania (scroll wheel) edytora tekstu (AkelPad).

ScrollNavigator z tym sobie nie radzi.

Panel sterowania, mysz - kółko - zaznacz 8 linii naraz, czy nawet przeskok o ekran.

 

Zaznaczałem po kolei pluginy scroll w akelpadzie i nic - efektów jakby nie było, a ten plugin scrol::settings nie odpowiadał nawet, żeby cokolwiek ustawiać w tym programie.

Aleś wymyślił…

Cóż chcesz. Pluginy scroll w akelpadzie nie rozwiązują problemu. Szybkie przewijanie na stronach internetowych, też się nie nadaje. Ja mam ustawiony przeskok 8 linii kółkiem i musi mi wystarczyć, chyba, że jakiś wynalazek będzie napisany dla srollingu w akelpadzie, ale to pytać na forum akelpada.

Akelpad, to nie office, gdzie można nawet akapity dawać do spisu. Potem z spisu treści klikasz i przerzuca na setna pierwszą, czy pięćsetną siódmą od razu, ale trzeba ustawiać…

Chrome np. dobrze działa ze ScrollNavigator jak i inne edytory.

Szybciej kręcisz rolką tym szybciej przewija się strona (logarytmicznie).

Na forum AkelPad inni też się o to pytali. Potrzebny jest jakiś zewnętrzny program do tego.

Ale nie podają tego zewnętrznego programu.

Zastanawiam się nad edycją pliku w folderze instalacyjnym AkelPad.ini, o ile masz w opcjach programu zapisywanie ustawień do pliku. Domyślnie jest zaznaczone zapisywanie ustawień w rejestrze. Dodać jakiś wpis dotyczący scrolla, żeby przewijał o 10 linii, albo jakoś logarytmicznie.

Mam kontakt z osobą, która pisze skrypty.js do tego edytora i jak na razie jest jak jest.

Niektóre, niedoskonałości sam poprawiam, ale z tym jest problem.

Jak przewija się powoli to po jednej linii a jak szybciej to tekst jeszcze szybciej, tak jak ruch myszką.

Działa tu akcelerator.

Kup sobie mysz logitecha z przełącznikiem na luźne przewijanie, albo jakąkolwiek z dodatkowymi klawiszami i konfiguruj po przewijanie po pół / całą stronę.


 

Niestety tam nie ma ustawień dla rolki tylko dla ruchu myszy.