Edytor WWW o określonych funkcjach


(arlid) #1

Witam. Szukam edytora WWW, lecz posiadającego pewne funkcje.

 1. Auto zamykanie tzn. gdy wpisze

automatycznie dodaje
.

 1. Podpowiedzi co do wpisywania kodu, tzn. jak wpisze "back" to w miarę wpisywania pokazuje mi np. background, background-image itp.

 2. Praca na wielu kartach, lecz na zasadzie projektów. Dobrze by było, gdyby np. można było utworzyć coś a'la katalogi i po kliknięciu na dany katalog, widać tylko te karty, które są do niego przypisane.

4 .Porównywanie obu plików, z możliwością wpisywania zmian "w locie", bez potrzeby otwierania i szukania linii w pliku.

 1. Słownik językowy.

 2. Możliwość tak jakby ustawienia, co dany typ pliku ma zawierać, lub od razu baza tego typu. Chodzi o to, by po wybraniu Otwórz ->Plik -> PHP mieć od razu wpisane np. <?php >?.

 3. Funkcja rozpisania, spisania kodu. Chodzi tu o kod CSS. Dobrze by było, jakby program umiał kod

  .class{

  background:#fff;

  color:#333;

  }

zamienic do postaci

.class{background:#fff;color:#333;}

i odwrotnie.

Może to działać na zasadzie dogrywanych rozszerzeń. Być może któreś programy posiadają niektóre funkcje, to prosiłbym także o ich wymienienie. Wiem, ze tego typu programów jest sporo, dlatego pytam, gdyż może ktoś korzysta z programu posiadającego dana funkcję, i nie musiałbym szukać po omacku.


(GioWDS) #2

Możesz spróbować Notepad++ z pluginami, albo przyinwestować i kupić np. phpDesigner (którego osobiście posiadam i polecam).


(scripter1) #3

Ja też poleca phpDesigner (nowsza wersja jest płatna oraz jest darmowa starsza wersja), doskonale sprawdza się przy edycji różnych plików i ma automatyczne kolorowanie składni wielu języków.

Z programem dostajemy narzędzie TextDiff do porównywania plików i wprowadzania w nich zmian tak jak piszesz w czasie rzeczywistym (ze starszą wersją phpDesignera dostajemy starszą jego wersję ale jest on darmowy można pobrać sobie jego nowszą wersję).


(Drobok) #4

Jeśli już rozmawiamy o tych płatnych to ja polecę dreamweaver'a


(scripter1) #5

Dreamweaver jest o wiele droższy od phpDesignera a funkcjonalnie prawie się nie różni nawet od od tej jego starej darmowej wersji.

Pasuje to znany tekst: "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?"


(arlid) #6

Hmm.. a PSPad, pracował ktoś na tym programie?


(Daroslaw99) #7

NotH jest darmowym i bardzo dobrym programem do robienia w HTML :slight_smile: