Edytor zdjęć na stronę www


(Pawlus1993) #1

Witam forumowiczów,

chciałbym się podjąć próby napisania ciekawej aplikacji internetowej, która umożliwiałaby użytkownikowi wgranie zdjęcie do programu i na jego edycje w stylu zmiana rozmiarów, przycięcie, jakieś proste filtry jak sepia itd.

 

Już tłumaczę o co mi dokładniej chodzi. Użytkownik wgrywa zdjęcie na serwer za pomocą prostego formularza, po wgraniu pliku zdjęcie pokazuje się poniżej, wraz z różnymi możliwościami edytorskimi, tak jak wspominałem np zmiana koloru ramki, zmiana rozmiaru, przycięcie, jakieś filtry itd. Bardzo ważne jest, żeby zmiany wprowadzane na zdjęcie były widoczne live. Po edycji zdjęcia plik z tą grafiką byłby wysyłane na mojego maila.

 

Teraz przejde do sedna pytania: nie proszę Was o napisanie tej aplikacji itd., co to to nie. Prosiłbym raczej o rady, wskazówki jak napisać taką apkę. W jakim języku programowania? Z jakich bibliotek skorzystać? Z jakich narzędzi, środowisk powinienem skorzystać?

Ewentualnie czy istnieją podobne projekty typu open source, które mógłbym bez przeszkód edytować i dostosować do moich wymogów.

 

Proszę o wszelkie rady, wskazówki. Miałem już styczność z programowaniem w php, java i c++; html, xhtml i css też nie są mi obce  


(dr.boczek) #2

https://github.com/imgly/imgly-sdk-html5

 

http://www.jpie.net/index.php

 

musisz w google poszukać, pewnie jest sporo gotowców, które łatwo dostosować do swoich potrzeb albo napisz sam z pomocą php javascript/ajax