Edytory i kod widmo - zawijanie wierszy

Słuchajcie, dziwny problem mam z podglądem/edycją plików i [złosliwym] kodem widmo w skryptach mimo wyłączonej ochrony.
Wyjaśniając, jest sobie dajmy na to pliczek .php ze złośliwą wstawką - otwieram go w Notepad++ i wstawki nie widać, otwieram w Atomie i kod widać.
Myślę bug w N++, sprawdzam inny edytorek i też nie widać, zupełnie jak by coś filtrowało w locie.

Wcześniej takich cyrków nie było, wyłączałem ochronę w starym Defenderze i można było działać.
Teraz w całym tym nowym Windows Defender Security Center podobnie wyłączyłem ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę oparta na chmurze, ba, cały katalog mam mam dodany do wykluczeń i takie jaja.
Ktoś, coś?

Sprawdzałeś czy aplikacja Notepad++ uruchomiona jako administrator też nie widzi kodu?

Tak z głupia sprawdziłem, tez nie widziało. Zastanawiające było, ze jedne programy widziały cały kod, inne nie. Atom widział, podgląd w kliencie ftp widział, wyszukiwanie wyszukiwało, ale już notepad++, notepad3 i kilka innych nie widziało całości. Lepiej, w n++ mogłem coś zmienić i zapisać w nadziei, że nadpisze jedynie tą widoczną treścią, a zapisywało łącznie z “duchem”.
Najśmieszniejsze, że teraz sprawdzam i nagle notatnik chyba znowu widzi? - cyrk na kółkach.
Zgłupiałem całkowicie.

Jeszcze możesz zobaczyć w trybie awaryjnym (jak nie masz zgranego pliku to możesz “z obsługą sieci”, tak by była szansa połączyć się z serwerem po np. ftp)

http://soisk.pl/uruchamianie-systemu-windows-10-w-trybie-awaryjnym/


https://www.tenforums.com/tutorials/5918-turn-off-windows-defender-windows-10-a.html#option2 - całkowite wyłączenie defendera po ponownym uruchomieniu systemu (bez trybu awaryjnego).


https://www.tenforums.com/tutorials/3569-turn-off-windows-defender-real-time-protection-windows-10-a.html#option6 - możesz porównać czy wartości masz tak samo ustawione (Windows Defender Security Center)

poprawka, po sprawdzeniu na innej próbce jednak nadal nie działa.

Ochrona wyłączona (z poziomu centrum, z poziomu power shella albo regedita) a nadal notepad++, notepad 2 mod i inne nie pokazują. Zwykły notatnik i atom zaś widzą.
W awaryjnym nie dam rady teraz sprawdzić ale przy najbliższej okazji sprobuje.

Wygląda to tak jak na screenach poniżej.

A masz poziomy suwak w notepad++? W notepad2 mod widzę, że nie nie masz włączonego zwijania wierszy.

Być może “1000 spacji” wywala tekst poza ekran (a Atom sobie zajwija).


Ale dziwne by było że Windowsowy notatnik to pokazuje (sam sobie włączył zawijanie wiersza…?).

image

512 spacji. Jezu, jak ja mogłem to przegapić?
Dzięki ci dobry człowieku!
Czasem gamoń nie zauwaza tego co ma pod samym nosem.
Niedawno stawiałem cały system na nowo i nie mam jeszcze wszystkich ustawień dopieszczonych jak poprzednio, a przyzwyczajenie druga natura.

Ten zwykły notatnik tez mnie zmylił trochę, jemu tam akurat wszystko jedno czy ze zwijaniem czy bez, bo ten kawałek zawsze łamie akurat równo co 1024 znaki.więc tak czy tak widać większość kodu normalnie od 2 linijki.

1 polubienie

Każdemu się może zdarzyć.