Edytowanie plików swf

(system) #1

Pierwsze pytanie :

Chciałbym stworzyć stronę zgrami online która będzie wyśwetlała aktualny ranking graczy dla poszczególnych gier ,ale to wymaga edycji pliku swf . Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś konkretny program - może być płatny - który pozwoli mi odnaleźć konkretną linie lub tekst . W sumie nigdy gier flash nie otwierałem ,ale wyobrażam sobie że musi tam byc w środku wkomponowany jakiś skrypt który pozwala na wyświetlanie aktualnych wyników ,i chodzi o to aby ten skrypt odnaleźć.

Dokładnie chodzi mi o to ,ze przykładowo gramy sobie w grę x , i po zakończeniu tej gry pojawia się możliwośc kliknięcia w buton HIGHSCORES ,który pozwala na zapisanie najlepszego wyniku .Dlatego przydałby mi sie program który ma wyszukiwarkę lub cos w tym stylu . Ewentualnie jak szukać tej lini ?

Pytanie drugie:

Czy orientuje się moze ktos z was czy taka edycja jest legalna ?

(Phobos64) #2

Każdy program do edycji flasha, problem jest taki, że nie ma wersji darmowych. Edycja nie jest raczej legalna, chyba, że autor na to pozwoli.

(fake300) #3

Nie jestem pewien czy swf dałbyś radę edytować. Taki plik już jest skompresowany. Program do takich rzeczy Adobe Flash, ale jak wyżej wspomniano trochę to kosztuję.

(adpawl) #4

pliku .swf nie da rady edytować we flashu, trzeba go wpierw zdekompilować - jeżeli się da zapisać do .fla, albo wyeksportować składniki i na ich podstawie złożyć nowy projekt. Bo we flashu da rady edytować tylko pliki źródłowe, a nie wynikowe.

Tylko jedna sprawa, to nie zawsze da rady zdekompilować, kolejna, to kwestia legalności ewentualnych modyfikacji.

Z dekompilatorów mogę polecić trillixa http://www.decompiler-swf.com/