Edytowanie plików swf

Pierwsze pytanie :

Chciałbym stworzyć stronę zgrami online która będzie wyśwetlała aktualny ranking graczy dla poszczególnych gier ,ale to wymaga edycji pliku swf . Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś konkretny program - może być płatny - który pozwoli mi odnaleźć konkretną linie lub tekst . W sumie nigdy gier flash nie otwierałem ,ale wyobrażam sobie że musi tam byc w środku wkomponowany jakiś skrypt który pozwala na wyświetlanie aktualnych wyników ,i chodzi o to aby ten skrypt odnaleźć.

Dokładnie chodzi mi o to ,ze przykładowo gramy sobie w grę x , i po zakończeniu tej gry pojawia się możliwośc kliknięcia w buton HIGHSCORES ,który pozwala na zapisanie najlepszego wyniku .Dlatego przydałby mi sie program który ma wyszukiwarkę lub cos w tym stylu . Ewentualnie jak szukać tej lini ?

Pytanie drugie:

Czy orientuje się moze ktos z was czy taka edycja jest legalna ?

Każdy program do edycji flasha, problem jest taki, że nie ma wersji darmowych. Edycja nie jest raczej legalna, chyba, że autor na to pozwoli.

Nie jestem pewien czy swf dałbyś radę edytować. Taki plik już jest skompresowany. Program do takich rzeczy Adobe Flash, ale jak wyżej wspomniano trochę to kosztuję.

pliku .swf nie da rady edytować we flashu, trzeba go wpierw zdekompilować - jeżeli się da zapisać do .fla, albo wyeksportować składniki i na ich podstawie złożyć nowy projekt. Bo we flashu da rady edytować tylko pliki źródłowe, a nie wynikowe.

Tylko jedna sprawa, to nie zawsze da rady zdekompilować, kolejna, to kwestia legalności ewentualnych modyfikacji.

Z dekompilatorów mogę polecić trillixa http://www.decompiler-swf.com/