Efekt okienek po naciśnięciu rolki myszy


(Krzysztofnawrot) #1

Cześć. Natknąłem się w szkole, na informatyce na fajny efekt przeglądanych okienek. Pytałem się informatyka czy wie co to za aplikacja ale on nie wiedział, bo zostało to zainstalowane przez jakiegoś ucznia i on o tym nic nie wiedział. :? Otóż wspomniany efekt polegał na tym, że gdy miałem otwarte np. 2,3 lub 4 okna (np. Moje dokumenty, IE itp) i kliknąłem rolką myszy na jedym z aktualnie oglądanych okien układ tych okien zmniejszył sie/zmienił się na mniej więcej taki:

6cgshnc.jpg

Mogłem wtedy wybrać inne okno, które chciałbym przeglądać. Jest to fajny efekt i może ktoś wie jak to zrobić, jaką aplikację zainstalować.


(goomish) #2

Fotę dałeś taką, że wręcz poraża wielkością i ilością widocznych na niej szczegółów :).

A w poniedziałek, jak będziesz w szkole, klepnij Ctrl+Alt+Del, przejrzyj listę uruchomionych procesów albo msconfig - lista automatycznie uruchamianych programów.

Z obu list "odsiewasz" wpisy, które znasz i wiesz od czego są, resztę wrzucasz w google i szukasz tego który może się kojarzyć z tym efektem.

Podejrzewam, że to jakieś rozszerzenie pulpitu, a konkretnie menadżera okien. Albo też jakiś programik zawarty w sterowniku myszy. Co może oznaczać kłopot, bo musiał byś mieć taką samą a przynajmniej tego samego producenta i/lub zbliżony model myszy.


(Krzysztofnawrot) #3

Fotka miała pokazywać tylko układ okienek. Właśnie w piątek przeglądałem uruchomione zadania ale nic nie znalazłem. Mysz jest zwyczajna jakas no name :smiley: za 10zł hehe. Myślę, że to jakaś aplikacja, którą ktoś zrobił z myślą o zmianie XP w Viste.


#4

Dołączam się do prośby - poszukuję takiego programu , jednak to jest zmiana Xp na Tiggera a nie na Viste gwoli ścisłości ;p


(Leon$) #5

Ja mam tak zawsze nigdy nie instalowałem żadnej aplikacji XP Prof

Sam jestem ciekaw co to za funkcja.

cecb9a1f047c7729m.jpg

I co wy na to

:slight_smile:


(goomish) #6

A my "szczelamy" :wink:, że to jakiś bajer od sterownika karty graficznej.

Zgadłem, czy gramy dalej? :slight_smile:


(Krzysztofnawrot) #7

To napewno nie jakiś bajer od sterownika grafiki. Mnie wydaje się, że to jest aplikacja typu Visual Task Tips.


(goomish) #8

U Ciebie (znaczy się na tym szkolnym komputerze) pewnie tak. Ale Leon$ zarzeka się, że niczego specjalnie nie doinstalowywał. A ponieważ menadżer okien Windows (w żadnej wersji od 3.x po Vistę włącznie) sam z siebie tego nie potrafi, to musi to być (IMO oczywiście) jakaś dodatkowa funkcja sterownika. Pytanie tylko czy sterownika myszy, czy karty graficznej.


(Leon$) #9

Chyba to wyjaśniłem jest to funkcja myszy Instant Viewer

mysz to IntelliMouse Explorer 4.0 Microsoftu

oprogramowanie Microsoft IntelliPoint

A więc nie aplikacja co sugerował authentic_man tylko sterownik myszy

:slight_smile:


(Kris666 1991) #10

PROGRAM TopDesk i w ustawieniach w zakładce window ustawiasz sobie layout czyli jak maja być wyświetlane okna.

Pozdrawiam!