Efekt okienek po naciśnięciu rolki myszy

Cześć. Natknąłem się w szkole, na informatyce na fajny efekt przeglądanych okienek. Pytałem się informatyka czy wie co to za aplikacja ale on nie wiedział, bo zostało to zainstalowane przez jakiegoś ucznia i on o tym nic nie wiedział. :? Otóż wspomniany efekt polegał na tym, że gdy miałem otwarte np. 2,3 lub 4 okna (np. Moje dokumenty, IE itp) i kliknąłem rolką myszy na jedym z aktualnie oglądanych okien układ tych okien zmniejszył sie/zmienił się na mniej więcej taki:

6cgshnc.jpg

Mogłem wtedy wybrać inne okno, które chciałbym przeglądać. Jest to fajny efekt i może ktoś wie jak to zrobić, jaką aplikację zainstalować.

Fotę dałeś taką, że wręcz poraża wielkością i ilością widocznych na niej szczegółów :).

A w poniedziałek, jak będziesz w szkole, klepnij Ctrl+Alt+Del, przejrzyj listę uruchomionych procesów albo msconfig - lista automatycznie uruchamianych programów.

Z obu list “odsiewasz” wpisy, które znasz i wiesz od czego są, resztę wrzucasz w google i szukasz tego który może się kojarzyć z tym efektem.

Podejrzewam, że to jakieś rozszerzenie pulpitu, a konkretnie menadżera okien. Albo też jakiś programik zawarty w sterowniku myszy. Co może oznaczać kłopot, bo musiał byś mieć taką samą a przynajmniej tego samego producenta i/lub zbliżony model myszy.

Fotka miała pokazywać tylko układ okienek. Właśnie w piątek przeglądałem uruchomione zadania ale nic nie znalazłem. Mysz jest zwyczajna jakas no name :smiley: za 10zł hehe. Myślę, że to jakaś aplikacja, którą ktoś zrobił z myślą o zmianie XP w Viste.

Dołączam się do prośby - poszukuję takiego programu , jednak to jest zmiana Xp na Tiggera a nie na Viste gwoli ścisłości ;p

Ja mam tak zawsze nigdy nie instalowałem żadnej aplikacji XP Prof

Sam jestem ciekaw co to za funkcja.

cecb9a1f047c7729m.jpg

I co wy na to

:slight_smile:

A my “szczelamy” ;-), że to jakiś bajer od sterownika karty graficznej.

Zgadłem, czy gramy dalej? :slight_smile:

To napewno nie jakiś bajer od sterownika grafiki. Mnie wydaje się, że to jest aplikacja typu Visual Task Tips.

U Ciebie (znaczy się na tym szkolnym komputerze) pewnie tak. Ale Leon$ zarzeka się, że niczego specjalnie nie doinstalowywał. A ponieważ menadżer okien Windows (w żadnej wersji od 3.x po Vistę włącznie) sam z siebie tego nie potrafi, to musi to być (IMO oczywiście) jakaś dodatkowa funkcja sterownika. Pytanie tylko czy sterownika myszy, czy karty graficznej.

Chyba to wyjaśniłem jest to funkcja myszy Instant Viewer

mysz to IntelliMouse Explorer 4.0 Microsoftu

oprogramowanie Microsoft IntelliPoint

A więc nie aplikacja co sugerował authentic_man tylko sterownik myszy

:slight_smile:

PROGRAM TopDesk i w ustawieniach w zakładce window ustawiasz sobie layout czyli jak maja być wyświetlane okna.

Pozdrawiam!