Efekt przeźroczystości i rozmazania

Witam!

Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego (ofc. nie Paincie tylko np. Photoshopie ;]) żeby był np. biały kwadrat z przeźroczystością załóżmy 50% i nałożenie na to rozmazania tak, że jak pod tym kwadratem byłby jakiś obrazek byłby on rozmazany ?

Dla ułatwienia chodzi mi o taki efekt jak o aero w Windows Vista czy 7.

Zastosować chcę to potem w CSS, ale to chyba mniej ważne, ważniejsze czy da się wykonać taki obrazek ?!

Wpisz sobie w google: aero glass in photoshop \

Do wyboru do koloru…

;

Wpisałem z ciekawości coś mądrego doradził i widzę setki linków do tych kretyńskich forów na których znowu linki do innych forów. Rzeczywiście do wyboru.

ITCode , może najpierw przeczytaj temat a potem się udzielaj…

W którym linku Ty tam masz rozmazanie ?? może najpierw byś sam sprawdził zanim podasz na forum ? :confused:

PS Sam coś próbowałem i chyba nie da się zrobić takiego obrazka który by rozmazywał obrazy pod nim :frowning:

Chyba najszybszym sposobem jest zaznaczenie obszaru który chcesz rozmazać -> potem ctrl +J. Powstanie nowa warstwa tylko z zaznaczonym fragmentem obrazka. Następnie -> Filtr -> Blur -> Gaussian Blur

Uzyskasz efekt podobny do interfejsu Aero.

Rozmyj ten spodni obrazek (lub użyj rozmycia, jeśli wcześniejsze jest niezrozumiałe) i potem nałóż ten kwadrat.

Trytonit , Olcia , Nie rozumiecie o co mi chodzi !!

To ten kwadrat ma rozmazywać tło! Tak jak aero w M$…

albo zrobić ręcznie :slight_smile:

Trytonit , dzięki wreszcie za jakąś konkretną odpowiedź.

Wiec tak jak myślałem - nie da się…

A tak z ciekawości to w jakimś innym programie od Photoshopa da się taki efekt osiągnąć ??

Pozdrawiam

Ja spróbuję ci dać “kąkretną” odpowiedź - w czasie rzeczywistym taki efekt nie jest możliwy, możesz zrobić tylko tak jak radził ci wcześniej Trytonit. Takie rzeczy jak piszesz tylko tam, gdzie najpierw zdjęli simlocki, ew przy pomocy dobrego skryptu w javie.

Tak jak piszą koledzy efektu rozmazania pod ruchomym prostokątem nie osiągniesz ale jesli Cię urządza to możesz zrobić efekt zamglenia czy “spojrzenia przez szybę”.

56470199.jpg

21130126.jpg