Efekt rozmazania, senności

Witam!

Jakim filtrem w photoshopie lub jakimi narzędziami zrobić taki efekt rozmazania, senności jak tutaj?

http://blogwindows.files.wordpress.com/2006/12/winvista_beta1_bliss.jpg

Dzięki za info ;]

hmm mi sie tak udało zdjęcie zrobić aparacikiem ale jak w Photoshopie nie wiem :wink:

spróbuj Blurem.

Rozmazanie można zrobić w Tux pancie Tux paint 0.9.17.

Blur rozmaże cały obrazek a tu na pierwszym planie widać zdzbła trawy dużo wyrazniej niż w tle.Wydaje mi się,że zdjęcie jest wielowarstwowe.

Pierwsza warstwa trawa w powiększeniu i rozmazana a na to druga warstwa trawy.

grandpajanek przecież wystarczy zrobić wtapiane zaznaczenie i potem blur

Zaznaczać zdzbła trawy?Good luck! :o

Hihi. Racja, powinno się skopiować warstwę. Potem machnąć ją blurem i pobawić się albo zmazywaniem i przezroczystościami, albo opcjami mieszania (blending options).

Si.

Edit: Swoją drogą ta trwa to chyba przez ustawienia ostrości w aparacie jest taka, a nie PS :slight_smile:

Może i tak ale pytanie było jak ten efekt zrobić w Photoshopie.Nie znam dobrze Photoshopa ale w PSPXI ta opcja nazywa się depth of field (głębokosć pola).Jednak pojedynczej trawy nie da się tym zrobić.

dep1.jpg

to jest lens blur :slight_smile: czyli warstwa blura z maską tak jakby.

Proponuję trochę inne rozwiązanie Twojego problemu. Zakładam, że dysponujesz zdjęciem z wyostrzoną trawą i tłem i… Photoshopem.

  1. Po wczytaniu zdjęcia powiel je na inną warstwę;

  2. Rozmyj całe zdjęcie korzystając z opcji Filtr/Rozmycie (preferowane przez ciebie np. Gaussowskie). Dobierając promień rozmycia regulujesz natężenie efektu.

  3. Użyj narzędzia Gumka (wybierz pędzel o miękkich krawędziach i odpowiednich do potrzeb rozmiarach). Usuwając rozmycie z górnej warstwy będziesz odsłaniał ostre zdjęcie znajdujące się pod spodem.

Pozdrawiam.