Efekty na półprzeźroczystej warstwie

Mam warstwę z tłem a na niej warstwę z białym prostokątem przeźroczystym na 70%, dodałem efekty na następną warstwę co niestety uprzykrzyło mi życie. Chcę ową grafikę przerobić na laya strony, ale efekty przeźroczystego prostokąta zanikają gdy zapiszę warstwę jako osobny obraz. Scalanie widocznego nic nie daje bo nie ma warstwy tła którą to nieudolnie próbuję wywalić z dokumentu. Ma ktoś jakiś pomysł na ową sytuację ?

Zapisuj jako png24.

Źle sformułowałem, nie jak zapisuje tylko jak wywalam warstwę tło, by zapisać jako osobny plik.

Mam coś takiego:

1.png

a otrzymuje coś takiego:

2.png

Nie sugeruj się rozszerzeniem, chcę potem połączyć obie warstwy jednak otrzymuje coś takiego :frowning:

Innymi słowy jak oderwać przeźroczystą warstwę od tła by nie straciła efektów ;]

Wygląda jakbyś zaznaczył obszar wyższej warstwy, a przez nieuwagę pracował na warstwie z tłem. Jeśli jest tak jak mówię, to tło prawdopodobnie będzie trzeba robić od nowa tło, a efekty, jeśli robione w blending mode można skopiować z warstwy na warstwę.

Mam warstwę z tłem która cały czas wygląda jak nienaruszony obrazek który użyłem. Następnie mam warstwę prostokąta i warstwę z wszystkimi zmianami. Warstwę tła z warstwą zmian da się połączyć bez problemu, natomiast mam problem z warstwą prostokąta, ponieważ wychodzi mi jak na zamieszczonym obrazku ;]

Może nie zrasteryzowałeś tego prostokąta? Jeśli użyłeś narzędzia do tworzenia kształtów (wygląda na Roudned Rectangle Tool), zrasteryzuj kształt, czyli prostokąt (kliknij prawym na warstwę z prostokątem i wybierz Rasterize Layer lub polski odpowiednik), może to o to chodzi :slight_smile:

Zrasteryzowałem, ale niestety nic to nie dało :frowning:

Może to wina źle zrobionej grafiki ?? Da się z tym coś zrobić czy muszę zrobić to od nowa ??

Szczerze mówiąc, pomysły mi się na tej rasteryzacji skończyły ;] Jeśli nikt inny nie będzie wiedział co zrobić, no to niestety od nowa. Ale ma to swoje plusy, zawsze coś poprawisz, dopracujesz etc ;]