Efektywna reklama strony www

Witam,

Interesuje mnie efektywne pozyskiwanie klientów na moją stronę www, nie potrzebuję pustych wyświetleń strony, które nie przekładają się na sprzedaż jak w tych darmowych stronach typu traffic site.

Poczytałem co nieco i na pewno skorzystam z płatnych kampanii w social mediach, myślałem, również o seo, natomiast nie wiem czy to w moim przypadku coś pomoże, ponieważ posiadam wiele różnych kategorii, a pozycjonowanie każdej z osobna było by bardzo kosztowne.

Jakie znacie efektywne sposoby na reklamę a w konsekwencji pozyskiwanie klientów ?

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Zależy od rodzaju biznesu, oferowanych usług, tego do jakiego typu użytkowników chcesz trafić, jaka jest grupa wiekowa użytkowników docelowych, na jakim obszarze działasz, jakie do tej pory kroki podjęto, jaki jest powód “pustych wyświetleń” - być może strona jest do przebudowy, tego jak wygląda ścieżka zakupowa, jak wyglądają landing page, w jaki sposób badana jest konwersja i skuteczność reklam.

Mogę tak jeszcze powymieniać, ale na dobry początek powinno wystarczyć. Generalnie fanpage na fb, strona google w panelu web mastera, może konto na ig i yt to podstawy.

jaki jest powód “pustych wyświetleń”

Początek jest powodem, zastanawiam się w którą stronę iść czy social medias czy może seo google, a może jest jeszcze coś innego o czym nie wiem.

skuteczność reklam.
Jeszcze nie mam wykupionych reklam. Od kogo najlepiej je kupić Google Adsense ?

strona google w panelu web mastera
Jaśniej poproszę.

Co?

Zależy od

Czytaj całe zdania, a nie tylko wybrane fragmenty

Skuteczność reklamy to kolejny temat, w skrócie większe znaczenie ma na to jak przygotowana została reklama oraz jak została skonfigurowana kampania, a dopiero w drugim etapie w jakim programie ją publikujesz.

Google ma coś takiego jak panel webastera, tam można uzupełnić informację o firmie poprzez utworzenie dla niej “strony”/karty firmowej wyświetlanej w google.

Co?
Początek jest powodem. Czyli dodałem produkty na serwer, wszystko ładnie wygląda, ale właśnie nie wiem w którą stronę iść…

Jeżeli celuję w kobiety w wieku 13-30 lat. To najlepszym rozwiązaniem będzie płatna reklama na social mediach?

Wygląda może i ładnie, ale pytanie czy tak wygląda dla grupy docelowej.

Nie wiem, zależy od pozostałych czynników. Zależy też jak definiujesz najlepszą reklamę, co wpływa na to czy reklama jest uznana za lepszą od innej - jakie są metryki.
Generalnie to o co pytasz to jest wiedza za którą trzeba zapłacić nie małe pieniądze agencją marketingowym. Chyba, że stać Cię na naukę na własnych błędach poprzez tworzenie nieudanych kampanii marketingowych.