EFS - SBS MEN, + WiFi + Zdalny dostęp do SBS

Witam!

Piszę w związku z pytaniem, czy mógłbym uzyskać dostęp do serwera Small Bisnes Server 2003, poprzez sieć WiFi?

Mieszkam za szkołą, i wygodnie było by mi jako nauczycielowi sprawdzać prace uczniów, z domu, a nie siedząc po godzinach w szkole.

Czy wystarczy użyć pullpitu zdalnego, kiedy jestem podłączony do sieci?

W siedzi pracuje standardowy duży Swich (od EFS), Router (internet DSL), Acces Point. Ten ostatni podłączony jest do routera, zaś serwer do Swicha.

Czy nie będzie problemu z podłączeniem komputera przez sieć bezprzewodową (pulpit zdalny do serwera)?

Pytam, bo zamierzam zakupić kartę WiFi do stacjonarnego komputera.

proszę znających sie w temacie o pomoc

pozdrawiam.

na początku bym sprawdził czy faktycznie będziesz mieć zasiąg w domu, jeżeli tak to IMO nie będziesz miała żadnego problemu z połączeniem, jak nie będzie zasięgu można znaleźć zawsze inne rozwiązanie

to znaczy zastanawiam się nad zakupem anteny zewnętrznej, mieszkam w Internecie za szkołą, a na szkole jest i tak antena WiFi zewnętrzna. (połączenie między dwoma budynkami szkoły).

Problemem wydaje mi się jedynie to czy w takim wypadku dowolny inny komputer (W tym wypadku mój domowy) będzie chciał od razu działać w sieci EFSa, i będę mógł zalogować się na SBSa?

no po podstawowej konfiguracji połączenia sieciowego powinno być wszystko ok, dowolnie możesz wpinać do sieci dodatkowe komputery, konfigurujesz tak jak normalną maszynę w pracowni,

tak, tylko zastanawia mnie czy nie będzie problemu skoro APek jest podłączony nie do Swicha tego w którym są komputery w pracowni, a do routera z wbudowanym modemem DSL (bo chodzi tylko o łącze internetowe bezprzewodowe z drugim budynkiem szkoły),

Jeżeli to tak jak ja zrozumiałem. Router DSL>z jednego wyjścia od routera idzie kabel do APka z drugiego wejścia idzie do switcha, a od switcha idzie kabelek do SBSa.

Switch - niewidzialny, więc to problemem nie będzie. Mnie natomiast martwi jak zrobione jest to przesyłanie WiFi, jeżeli jakiegokolwiek rodzaju most to nie będzie widać w eterze nawet, że jakaś sieć na szkole jest-nie jestem tego 100% pewien. No chyba, że zrobili normalnie nadawanie, AP i tam APC/WISP czy WDS(sorry dla innych co uważają, iż WDS jeszcze rozsyła dalej sygnał, ale ja się spotkałem przy D-linku DWL-2100, że to nie rozsyła ponownie sygnału tylko go odbiera i nie maskuje MAC adresów pod swój tak jak połowa APC i póki co przy takiej opcji obstaje).

Ja bym się przeszedł do “typka” co to wszystko łączył i popytał jak zrobione to jest i jego spytał jakby było z taką możliwością przeglądania SBSa z domu, ew. dowiedział się tylko jak jest zrobione to przesyłanie internetu via WiFi.

Nie to załatw laptopa i pod szkołę(aby było widać nadajnik a najlepiej obydwa punkty) i szukaj nazwy sieci, która by CI się skojarzyła z siecią szkolną.

powiem Ci że sieć jest widoczna, spod szkoły, mam w palmtopie WiFi, i bez problemu mogę korzystać, po wpisaniu klucza.

Myślę że powinno działać. Wszystko jest zrobione jak najprościej.

Także z tego co piszecie wydaje mi się że bez problemu będzie mi działać, także zamówię sobie dzisiaj DLinka jakąś kartę WiFi + antenkę. :slight_smile:

Co do tej karty bo ja polecę TP-Link 551G na PCI, koszt 40-50 zł nie wiem jak tam “kryzys” cenę teraz podniósł, antena raczej nie made in allegro bo to będzie pseudo-antena.

Popatrz może na dipol.com.pl interline.pl cyberbajt.pl za antenkami i może mają też do sprzedaży karty bezprzewodowe.

Na USB kart bezprzewodowych nie kupuj, a przynajmniej nie dziw się później, jak coś będzie kiepsko działało. Wtedy: kiepska karta, za długi kabel, słaba/kiepska antena.

rozumiem, wielkie dzięki za pomoc, zastanawiałem się nad jakimś DWL 5xx Dlinka