Egzamin komisyjny

(ByczY) #1

Witam.

Wiem że to nie odpowiednie forum na takim temat, ale nie chce mi się szukać teraz innego, rejestrować itp.

Mój kolega pisał w te wakacje egzamin komisyjny z matematyki, właśnie się go zapytałem na jaką ocenę zdał. Odpowiedział, iż w egzaminie tym nie ma ocen po prostu albo się zalicza albo nie. Tak se myślę komisja zrobiła go w chó... gdyż kiedyś nauczycielka od polskiego powiedziała mi, że egzamin poprawkowy piszę się na ocenę i ocena ta wędruje potem do dziennika jako ocena końcowa. I teraz takie pytanie moje: Czy egzamin komisyjny to to samo co egzamin poprawkowy ? Jeśli tak to jest on oceniany czy tylko zaliczany ?

(fiesta) #2

Tak se myślę że z kulturą to jesteś na bakier :stuck_out_tongue:

I pomyśl logicznie skoro ktoś zdaje poprawkę bo dostał ndst, to jak myślisz komisja da mu z egzaminu celujący ??

Niech się cieszy że dostał dopalacza :stuck_out_tongue:

(L.B.G.) #3

Wydaje mi się że:

Egzamin komisyjny jest np wtedy gdy nie zgadasz się z oceną lub masz za niską frekwencje żeby zdać, a

egzamin poprawkowy wtedy gdy dostałeś na koniec ocenę niedostateczną.

(ByczY) #4

Lol a dlaczego niby nie ? Może nauczycielka się na niego uparła i go uwaliła na koniec ;]

(ByczY) #5

Właśnie o to mi chodziło ;p tylko muszę mieć pewność czy tak na pewno jest ...

(Błażej) #6

To przejdź się do jego szkoły/dyrektorki

(fiesta) #7

Nie no jasne: bo te uczyciele nie mają nic innego do roboty tylko gnębić wybitne jednostki :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Kostrzewa83) #8

zeby pisac egzamin komisyjny to trzeba napisac podanie, w ktorym jest zawarte to jaka ocene wystawil nauczyciel i na jaka sladajacy podanie chce poprawic, wiec albo uda sie poprawic ocene albo nie (innymi slowy albo zdales albo nie)

przynajmniej kiedys tak bylo

(Sidhmor) #9

A załozymy się?? Mnie gnębił zawsze nauczyciel z geografii, chyba za to, że na niektóre tematy wiedziałem więcej od niego i zadawałem niewygodne pytania, a on nie umiał na żadne odpowiedzieć. Więcej niż 3 przez całe liceum nie dostałem, a maturke z gery zdałem, nie chwalac się najlepiej z całej szkoły. Wiedza zwykle nie jest odzwierciedleniem ocen jak widać.

(Mateusz Golebiowski) #10

Jak jakaś franca się na ciebie uweźmie to nie ma łatwego życia u takiego nauczyciela na więcej jak na ocenę dostateczną nie ma co liczyć

(Kostrzewa83) #11

jak sugeruje nazwa egzamin komisyjny odbywa sie przed komisja (o ile sie nie myle to skladajaca sie z trzech osob) wiec twierdzisz ze jakas "franca" uknula spisek przeciwko biednemu uczniowi ?

(Esspero231) #12

Takie pytanie odnośnie tematu więc jak wielu mówi będę miał komisa z matematyki oznacza egazmin poprawkowy, ale ktoś kto mówi komis w gruncie rzeczy mówi o ocenie, z którą się nie zgadza choć nie wie, że jest w błędzie tak?

(D Ark) #13

Z egzaminu komisyjnego dostaje się dwie oceny: z części pisemnej i z części ustnej. Wyciągana jest średnia i ta ocena potem wpisywana jest na świadectwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostać dobry lub bardzo dobry.

Nawet jeśli miało się ocenę niedostateczną na koniec roku szkolnego.

(Kostrzewa83) #14

czytalem to trzy razy i nadal nie rozumiem o co Ci chodzi

no to widocznie cos sie zmienilo bo ja jakies 10 lat temu pisalem egzami komisyjny (chcialem miec z matmy piatke a nie czworke) i wygladalo to tak ze dostalem zadania i czas na zapoznanie sie z nimi a nastepnie mialem rozwiazac je na tablicy

(Allegretto14) #15

Kolega dobrze mówil: zaliczył lub nie. Nie ma ocen, wiem bo kumple tak mieli.

(Kpc21) #16

Polonistka nam mówiła, że komisyjnie ocenę można poprawić tylko na o 1 stopień wyższą.