Eizo F520 i NOKIA 447PRO Który monitor wybrać

Witam.

Na Allegro kupiłem monitor Eizo F520. Po dopłacie kilkunastu zł mogę otrzymać monitor Nokia 447Pro. Bardzo proszę znających obydwa monitory o wskazanie lepszego w kwestii parametrów. Na Google jest trochę pozytywnych opinii o Eizo F520 , o drugim w j. angielskim i rosyjskim - nic nie zrozumiałem. Na korzyść drugiego przemawia płaski ekran. Wbudowane głośniki pomijam bo nie są dla mnie ważne. Monitory będą służyć głównie do obróbki grafiki, zdjęcia. Eizo F520 jest już zapłacony. Czy warto dopłacić 15zł do Nokia 447? Bardzo proszę o Wasze opinie i ich uzasadnienia. Mam ograniczony czas na podjęcie decyzji.

Linki do obydwu monitorów:

http://www.allegro.pl/item318981936_profesjonalny_eizo_f520_gwarancja_fv.html

http://www.allegro.pl/item322973719_multimedialna_nokia_447pro_flat_fv_gwar.html

linki byś podał :stuck_out_tongue:

Nie wiem czy “Edytuj” jest równoznaczne z odpowiedzią. Linki dopisałem.

oba monitor mają zalety i wady, do głównych zalet eizo - wysokie rozdzielczości przy niezłym odświerzaniu, ale za to większa plamka względem tej Nokii.

ja bym brał jednak eizo - szkoda oczu.

A ja bym zainwestował w lcd :expressionless:

Odświerzania parametry jakby bardzo zbliżone. Może w praktyce różnice są większe. Nie wiem. Bardziej mi odpowiada Eizo F520 pod kątem pobieranej mocy. Na korzyść Nokia 477PRO przemawia kineskop FD Trinitron traktowany jako płaski. Ale jeżeli różnica 15.00zł jest podyktowana głośnikami… Zależy mi na dobrej współpracy monitora z moją cyfrówką Canon G6. Sprzedawca stawia Nokie 477PRO o klasę wyżej. Dlatego szukam ewentualnego potwierdzenia w opinii kogoś kto na monitorach się zna i miał z nimi do czynienia. Obydwa są używane i obydwa są podobno w dobrym stanie. Jest oczywiście mała gwarancja na nie, ale wolę dokonać właściwego wyboru. Jeżeli nie ma wyraźnej różnicy miedzy nimi, to zostanę przy pierwszym. Na Google nie znalazłem tematu porównującego obydwa monitory. Zdaję sobie sprawę, że i nowe monitory co jakiś czas mogą wymagać kalibracji tym bardziej używane. Wybór i tak należy do mnie. Mam czas do rana na podjęcie decyzji. Może jakieś następne sugestie z Twojej strony. Czy ten kineskop w Nokii jest wart większej uwagi?

LCD w ogóle nie biorę pod uwagę.

to dobry kineskop, ale EIZO to marka sama w sobie :wink: jeden z najlepszych producentów monitorów za równo lcd jak crt.

nokia nigdy nie była znaczącym

producentem w dziedzinie monitorów, dlatego eizo jest ciekawszym produktem.

Zostałem przy Eizo F520. Liczę że będzie w wystarczjąco dobrym stanie. Za dwa dni pewnie będę miał okazję go uruchomić. technik_elektro - bardzo dziękuję za wskazanie lepszego monitora i zaangażowanie w moim problemie.