Ekologiczny spisek Microsoftu

Ostatnio zauważyłem, że po jednej z łatek(KB4598242), a mianowicie na chama zostało mi włączone oszczędzanie energii przez przyciemnianie ekranu. Nigdzie nie mogłem znaleźć “wyłącznika” tej funkcji, pozostało tylko usunięcie tej aktualizacji i jej zablokowanie. Jak myślicie, to błąd aktualizacji czy celowa zagrywka Microsoftu mająca na celu zmniejszenie światowego zużycia energii?

Mi często po aktualizacji zmienia się ustawienie baterii z trybu “maksymalna żywotność” na tryb “zrównoważony”. Myślę, ze to wynika z tego, że po aktualizacji czasami są przywracane domyślne ustawienia i trzeba znowu je konfigurować i na pewno nie jest to chęć tego, że MS chce zniszczyć ludzkość.

Tylko że w “Panelu sterowania grafiką Intel” tą opcję przyciemniania miałem wyłączoną. Ekran przyciemniał mi się nawet na zasilaniu z sieci, a innego wyłącznika tej zbędnej funkcji, totalny brak. Chociaż pamiętam, że przy starszej wersji W10 była możliwość włączenia przyciemniania ekranu na zasilaniu sieciowym. Stąd moje zaniepokojenie, że Microsoft do tego powrócił, ale bez dania użytkownikom wyboru. A z tego co patrzyłem po innych forach, ludzie mają z tym sporo problemów.

Na pewno jest dążenie ku temu, żeby zachęcać ludzi do korzystania z energooszczędnych trybów we wszelakich urządzeniach. Klasy energetyczne w AGD. Usypianie nawet destkopu jest domyślnie włączone. Wszystkie stany oszczędzania energii w procesorach od hibernacji po stany C działające podczas normalnej pracy itp itd.

Wychodzi to czasami tak jak wychodzi ale nie dopatrywałbym się tutaj spisku. Po prostu wielu użytkowników będzie zadowolonych a ich sprzęt będzie oszczędniejszy. Pozostali ustawią sobie z powrotem swój plan zasilania :yum:

Tylko, że ja nie mogłem wyłączyć tej funkcji :wink:

A to ciekawe. Nie wystarczyło odpowiednie ustawienie planu zasilania? Podejrzewam jednak jakiś błąd w systemie. Tzn ja przynajmniej się przy ostatnich aktualizacjach z takim problemem nie spotkałem :slight_smile:

Plan zasilania od początku mam na “Maksymalna wydajność” z dodatkowymi własnymi ustawieniami procka i grafiki. Zresztą na “Zrównoważonym” te same objawy, ekran też się przyciemniał.

Miałem kiedyś po aktualizacji taki problem, że stary plan został odłożony na bok a w jego miejsce utworzony nowy plan z tą samą nazwą i zresetowanymi ustawieniami.

Zobacz https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/screen-keeps-dimming-windows-10.html w sumie warte uwagi Fix 1 i Fix 5. Fix 1na pewno ustawiłeś, może spróbuj Fix 5.

1 polubienie

Akurat co do Fix:5 to wolę się w tak zaawansowanych funkcjach nie bawić, bo już kiedyś o mało nie ucegliłem windowsa :wink: Mogę się za to wypowiedzieć co do Fix:4. Akurat nowsze sterowniki wyświetlacza, mają potężny wyciek pamięci z którym nie tak dawno walczyłem.