Ekonomia w LINEAGE 2

Witam wszystkich.

Od tygodnia gram w lineage 2 (c4) i od dłuższego czasu głowie sie nad tym w jaki sposób można zarobic dużą kase. Oczywiście “oszukiwanie” odpada.

To pytanie szczególnie kieruje do doswiadczonych graczy. Znalazłem kilka sposobów ale są to sposoby tylko na niewielkie pieniądze :slight_smile:

prosze o jakieś podpowiedzi.

Dzieki i pozdrawiam

Podstawa to orientacja w cenach i podaży / popycie na serwerze. Jeżeli powiedzmy wielu graczy potrzebuje buffów (aur), to najlepiej zrobić Propheta (lepszy dla wojowników) lub Shilen Eldera (lepszy dla magów) i sprzedawać swoje usługi.

Inna opcja to zrobić krasnala i sprzedawać swoje wyroby po odpowiednich cenach. Wtedy mógłbyś wyrabiać różne rodzaje ekwipunku (jako Warsmith) lub szukać potrzebnych materiałów (jako Bounty Hunter).

Z opcji, których nie próbowałem osobiście:

Rabunek (pewnikiem krasnale byłyby celem :mrgreen:), ale w ten sposób można sobie napytać sporych problemów, np. jakaś gildia czy kilka gildii mogłoby się zdenerwować, a wtedy trzeba mieć baaaardzo dobrze opanowane “uniki” :stuck_out_tongue:

Mógłbyś też wynajmować się na siege (oblężenia zamków), jeśli masz krzepę lub jako ochroniarz dla krasnali. 8)

Jeśli natomiast lubisz handel, to polecam nawiązać znajomości z możliwie dużą ilością graczy i latanie wśród tłumu w celu znalezienia okazji (kup tanio i sprzedaj drożej).

Sprzedając usługi trzeba zawsze patrzeć, czego potrzebują inni. Buffer powinien oferować swoje usługi blisko miejsc walki, to samo krasnal wyrabiający powiedzmy soul-/ spiristhoty. Z kolei handlarze posiadający cenny towar spędzają czas raczej w bezpiecznych miastach.

Poza tym towary i usługi są często o wiele lepszym wynagrodzeniem niż gotówka. Można na przykład zjednać sobie krasnali i w zamian otrzymywać u nich upusty lub korzystać za darmo z ich usług.

Problem w tym że narazie mam 1 postać i chce się tylko nią zajmować. (jej rozwojem)

To raczej odpada. Jestem Dark elfem i w dodatku na 60lvl i do tego wszystkiego jestem początkujący :slight_smile: i w wielu sprawach jeszcze ie mam pojęcia

Próbowałem juz ten sposób, ale nici z niego. Trzeba po prostu umiec natrafiać na na prawde dobre okazje (kupna/sprzedazy) a ich występowanie jest bardzo rzadkie…

Rozmyślam nad innymi formami zarabiania ale są one narazie testowane :slight_smile:

Czekam na dalsze podpowiedzi :slight_smile:

Z kąd można pobrac Lineage 2 Chronicle 4?? (chyba jest za free) Podajcie link zeby sie szybko ściągało. A ja też chce zarabiac :mrgreen: latego post mnie tesz sie pszyda

troszkę nie na temat… ale masz :stuck_out_tongue:

http://www.filemirrors.com/search.src?file=L2_C4_Installer.zip

@kumar1 na rynku metodą kup tanio-sprzedaj drożej da się zarabiać, ale trzeba trafić, i jeszcze mieć pewne wyczucie (tzn jak się już dość trochę pogra to jest inaczej, bardziej wiesz co po ile chodzi itp).

60 lvl masz? To nie będziesz mieć problemu, żeby Cię do jakiegoś klanu przyjęli. Jeżeli klan będzie dobrze zorganizowany, to wspólne wypady do LOA, CT, GC czy innych hunting spotów będą przynosiły duże zyski (dobrze dobrane party wymiata).

Jeżeli na twoim serverze jest coś takiego jak Raid Bossy, to możesz się załapać na party idące takiego bossa pokonać (przy takich party szczególnie ważny jest lvl uczestników, nie może być dużo większy ani dużo mniejszy niż Raid Boss’a). Dość trochę walczenia, ale dużo expa i dobre przedmioty (upewnij się, że party loot jest na Random, wtedy jest bardziej sprawiedliwe rozdzielenie łupów) które można sprzedać.

Tak ogólnie to polecam dobry klan znaleść (albo oni Cię znajdą :stuck_out_tongue: )

a tak BTW, to też może być sposób na zarobek, jak wszyscy wiemy najlepsze dropy są z PK :stuck_out_tongue: więc możesz na nich polować

:mrgreen:

Lvl takowy juz osiągnąłem. A co do sprawy klanu… to juz znalazlem sobie jeden :slight_smile:

Jestem w klanie od kilku dni. Nie wiem czy jest on zorganizowany, ale gdy wchodze i gram w L2 to gora tylko kilka osob jest dostepnych :slight_smile: a osob w klanie jest okolo 40.

Na tym serwku na którym gram są RB. Tylko to jest najgorsze jak kilka osób z party musi sie dobrze zorganizowac :slight_smile: a to jest cholernie trudne :smiley:

Odkąd gram w L2, znalazlem kilkunastu PK. Ale ku mojemu zaskoczeniu ci gracze byli na prawde dobrzy i doswiadczeni :slight_smile: niejednokrotnie koleś zabi mnie jednym ciosem, Tak więc zraziłem sie do PK i nawet do nich nie podchodze :slight_smile:

Właśnie przypomniała mi się kolejna rzecz.

Żeby Warsmith wytworzył jakąś część ekwipunku, potrzebuje on/ona bardzo dużej ilości materiałów i dlatego najczęściej korzysta z usług kilku Bounty Hunterów oraz kupuje potrzebne materiały od wielu przypadkowych graczy.

Sprzedając Warsmithowi dużą ilość materiałów można uzyskać od niej/niego wyższą cenę za jednostkę, aniżeli w przypadku małej ilości, bo wtedy Warmith musi poświęcić mniej czasu i starań na znalezienie brakującej ilości materiałów.

Ej czy aby grac w Lineage 2 Chronikle 5 trzeba posiadac Lineage 2??

Bo przeczytałem takie coś:

Kolejny bezpłatny dodatek do gry Lineage II nadchodzi. Przypominają o tym autorzy - prezentują w sieci stronę, która jest mu w całości poświęcona.

Grałem na serwerze thebattle.club jest naprawdę dobra gospodarka
wiele więcej klanów i online
chociaż czasami mam dziwne restarty

Jakie to uczucie odgrzebywać 11 letni temat?