Ekonomiczna drukarka laserowa mono z WiFi

Hej

Szukam taniej w zakupie i użytkowaniu drukarki laserowej. Najlepiej za ok. 300 zł. Znalazłem Xerox Phaser 3020B (widzę, że zamienniki tonera są za ok. 40 zł). Czy to będzie dobry wybór?

Ile by trzeba było dołożyć do drukarki z automatycznym drukiem dwustronnym oraz skanerem?

Ten Xerox wygląda ciekawie jako rozwiązanie budżetowe. Co prawda tonery wyposażone są w chipy, przez co nie można samodzielnie ich napełniać, ale przy tej cenie i dostępności nie ma to znaczenia. Na plus, że w tonerze jest już bęben, więc wydruki będą zawsze dobrej jakości.
Na minus rozdzielczość wydruku, ale na laserze nikt obrazków nie drukuje, a do tekstu czy wykresów 600dpi wystarczy.

Z lepszych modeli to już bym poszedł Brothera. Jest wszystkomający (ma nawet automatyczny podajnik skanera), 2x większą jakość zadruku, jest szybszy, tonery są jeszcze tańsze, bo zamienniki kosztują od 20 zł i potrafią zadrukować 3 tysiące stron, a nie tak jak w przypadku Xeroxa tylko 1,5 tysiąca. Ostatecznie tonery można uzupełniać samemu zakupionym osobno proszkiem, bo nie ma żadnych zabezpieczeń.
Ale taki zakup opłaci się jedynie kiedy dużo miesięcznie drukujesz. Do sporadycznego wydrukowania faktury, albo jakichś materiałów dla dziecka nie ma sensu inwestować.