Ekonomiczna drukarka

Chciała bym kupić ekonomiczną drukarkę = tani tusz (musi działać nawet jeśli któregoś koloru braknie bo o takich w których braknie np czarnego w innym kolorze już nie wydrukują też słyszałam) , tani papier (chodzi o to żebym mogła kupić wszystko jedno jaki papier ). Musi mieć najprostsze oprogramowanie jakie może być bez zbędnych dodatków. Ma być niezawodna. Do domowego użytku. Co polecacie? Hp odpada- nie lubię tej firmy więc proszę nie proponować bo nie rozważę.

Zastanów się nad laserówkami. Tańsze w zakupie, ale niższe koszty wydruków i znacząco niższa awaryjność. Wyższy koszt zakupu urządzenia powinien Ci się zwrócić najdalej po wydrukowaniu drugiego kartonu papieru.

Laser kolor wcale nie jest tak tani (zarówno w zakupie jak i eksploatacji), ale jeśli nie zależy komuś na wydruku kolorowym to monochromatyczny laser jest najlepszym rozwiązaniem.
Osobiście posiadam HP LaserJet P1102w i nie zmienił bym na żadną inną (brakuje mi tylko duplexu). Ale jeśli chodzi o jakość i koszty wydruku nie widze lepszej opcji.

Chciała bym żeby oryginalne tusze kosztowały maksymalnie 35 zł. Będę bardzo często drukować w kolorze wiec to must have. Laserowe w kolorze są chyba za drogie :frowning: jak na moją kieszeń. Chciała bym wydać mniej więcej 500 zł. Bo wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym dobrą ekonomiczną drukarkę już znajdę. Podsumowując:

  • tani tusz (max35 zł oryginał)
  • druk w czarnym i w kolorze
  • skaner
  • Ekonomiczna

Przelicz po kartkach.
Co z tego, że jedna ma tusz po 20 zł, ale starczy na 100 sztuk, a druga po 60, ale na 500 wydruków?

A jak mam to przeliczyć? Skąd mam wiedzieć ile tuszu wypada na kartkach w określonej drukarce?


Pewnie kantują, ale czasem podają ilość, dodatkowo masz pojemność w ml.

Możesz tez przyjąć X, bp praktycznie nie ma szans by różnica na 1 ml wynosiła więcej niż 2 razy X (chyba, ze szary kolor).