Ekonomiczna karta graficzna do gier

Interesuje mnie najbardziej opłacalna karta graficzna do gier w rozdzielczości 1680x1050. Może ktoś ostatnio kupował grafikę i może coś rozsądnego polecić. :slight_smile:

sadaj72 , do ilu? Jeśli chcesz grać w takiej rozdziałce, to będziesz musiał sporo wybulić za grafikę ;]

Zależy ile masz kasy do wydania :wink:

Chodzi o najbardziej opłacalną grafikę.

Te najdroższe typu gtx295 czy odpowiednik amd odpadają, szkoda tyle pieniędzy wydawać na zabawkę.

Interesuje mnie grafiki pozwalające grać na wysokich ustawieniach (bez AA) w 1680x1050 z min 25fps lub

w 1280x720 na wysokich ustawieniach z AAx4 min 25fps.

Coś w stylu Radeon 4850 powinno wystarczyć do takiej rozdzielczości, z resztą poprzeglądaj różne testy to się przekonasz w co warto zainwestować.

A jakby numerek był wyższy o 40 :?:

Albo GTX260, niedawno patrzyłem na alledrogo i cena gtx’a podskoczyła z 550zł do ponad 600

a może lepiej poczekać na nvidię gt300, albo kupić jakiegoś radeona serii 5?

RADEON 4770 albo 9800GTS

sadaj72 , Podaj jeszcze jaki masz procesor, ile RAMu i jaki zasilacz?

phenom 955, 4GB RAM, Zasilacz: zwykły OCZ 600w

Do takiego kompa spokojnie możesz kupić karte typu Radeon 4890/GeForce GTX 275/GTX260 czy inną w podobnej cenie.

Zdaję sobie sprawę że mogę sobie taką kartę swobodnie zakupić tylko która z nich będzie najbardziej opłacalna :slight_smile:

GTX260, Radeon hd4890, GTX275.

Ewentualnie jakieś propozycję z radeonów serii 5.

sadaj72 , może HD5850? Jest najbardziej opłacalna w segmencie cenowym do ok 1200 zł.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=22369 - nawet do 1100zł i jeżeli masz tyle pieniędzy na kartę graficzną, to będzie to chyba najrozsądniejsza grafika (40nm, obsługa nowych standardów), jak to napisał pclab: “karta szyta na miarę” i przy Twoim sprzęcie się nie zmarnuje.

Pomyślę nad tym radeonem serii 5, albo 4890(w miarę tani) pooglądam jak się ceny kształtują na alledrogo i w sklepach.

dzięki za pomoc :smiley: