Ekonomiczne urz. wielofunkcyjne - zakup

Potrzebuję zakupić urządzenie wielofunkcyjne, powinno być ekonomiczne przede wszystkim (czyli względnie tanie i pojemne zamienniki), względnie dobra jakość druku (choć raczej wątpię by papier foto był w nim używany)

budżet ok 250zł

moją uwagę zwrócił HP F4580 ze względu na WIFI (ale nie jest to konieczność) - http://www.ceneo.pl/3156334 jednak zamienniki tuszów na allegro są dość drogie 60 parę zł za czarny, po za tym wg opinii jest mało ekonomiczna :frowning:

Ktoś z Was jest w stanie polecić coś innego godnego uwagi??? bądź wypowiedzieć się w kwestii tego HP’ka??

model HP 2280 sprzęt obsługuje tańsze tusze (hp 21(czarny) i hp 22(kolor)) które są jedne z tańszych (orginalne), i są zamienniki na allegro (w sklepach Carefour są zamienniki za 28zł czarny i 39kolor - to najtaniej i z alegro podobne ceny a wystarczają na długo :slight_smile:

Polecam urządzenie Canona - jeżeli chodzi o tusze to można kupić reseter do chip-ów zainstalowanych na katridzach za ok 50 zł i poszczególne kolory za 2-3 złote sztuka. myślę iż w kwestii eksploatacyjnej jest to dobry wybór.

Ewentualnie zastanów się nad systemem CISS - też to dobrze wychodzi.

Nie ma czegoś takiego jak tani zakup = tania eksploatacja. Te pojęcia się wzajemnie wykluczają. Zasada jest taka: im droższy zakup tym tańsza eksploatacja. Ja kupiłem kilka lat temu kombajn Canona za ok. 1000 zł., każdy kolor oddzielnie i teraz oryginalny tusz kupuję na allegro za 15-20zł., zamienników wcale nie używam.