Ekonomik

Jestem w klasie I technikum ekonomicznego , czy znacie może jakieś ciekawe programy ekonomiczne ???

co masz na mysli przez “programy ekonomiczne”? :?

z wlasnego doswiadczenia wiem ze najczesciej uzywany przez ekonomistow program to MS Excel - i mowie serio!

chyba ze chodzi o jakies bardziej wyrafinowane np. statystyczne

sprecyzuj :slight_smile:

Krzysiel! :slight_smile:

Nie zaprzątaj sobie na razie tym główki! Dopiero zaczynasz edukację…

Excel - jak mówi chi_kwadrat - to jest podstawa! Tego nie przeskoczysz, to musisz znać. Na banczek - będą Was instruowali, jakie progsy będą służyły dalszej Waszej, ekonomicznej edukacji!

Niewątpliwie spotkasz sie z prawdziwym kombajnem obsługi ekonomicznej - czyli progsem CDN Optima, autorstwa moich wspaniałych ziomków z Comarch-u, lidera Microsoftu - pozdrówki :slight_smile:

Wpisz w Google - zamów demko - zawsze lepiej będzie, gdy się zawczasu oswoisz z themą.

Jest to - jak rzekłam kombajn - bo obsługuje firmę od A do Z.

Tak więc: obsługa kasy, księgowość, przepływy magazynowe, kadry i płace itd.

Witam,

Ekonomię przede wszystkim należy poznać teoretycznie. Poznać działania rządzące rynkiem. I według mnie nie będziesz miał wielu okazji żeby zapoznać się z jakimiś programami ekonomicznymi.

Dotychczas księgowania uczono się na przykładzie zadań książkowych, rysowania szubienic, itp.

Polska szkoła jest zacofana jeśli chodzi o naukę ekonomii poprzez programy komputerowe.

Nie będziesz znał teorii, szczególnie to się odnosi do rachunkowości - nie przyda Ci się żaden program.