Ekosystem - który wybrać?

Cześć!

Pytanie:

Jaki ekosystem sprzętowy wybrać, aby telefon i laptop połączyły się do normalnej pracy: sms, zdjęcia, poczta, telefon.

Dłuższy opis:

Mam do was jako na pewno bardziej ogarniętych ode mnie osób pytanie odnośnie ekosystemu w ramach, którego funkcjonujecie. Sądzę, że o czymś nie wiem bo niemożliwe, żeby to było tak bardzo “nie zebrane”.

Obecnie mam tak: Telefon Samsung, laptop Lenovo i są tutaj problemy i niedociągnięcia, które doprowadzają mnie do szału i nie pozwalają mi swobodnie pracować.

Poczta - oddzielnie na telefonie i na komputerze, na komputerze program pocztowy emclient ma swoje filtry, BlackBerry Hub na telefonie ma swoje - skasowanie wiadomości z jednego miejsca nie powoduje usunięcie w drugim i filtry nie działają w obu. Rozumiem, że tutaj Konfiguracja poczty do poprawy? Część filtrów ustawiłem na onecie, ale nadal wiadomości trzeba odbierać po dwa razy, dodatkowo nie synhronizuje się folder wysłane. Czy mogę to naprawić?

SMS/telefonowanie - Windows 10 i komunikacja z telefonem w ramach POŁĄCZ Z WINDOWS 10 jest słabe. Samsung ma tryb dex. Więc włączam dex dzięki temu tak jakby dostaję okienko na komputerze dodatkowe w którym mam telefon i SMS - czy jest ekosystem który to spina jakoś normalniej? Ma to sporo ograniczeń np. nie mogę potwierdzać firmowych przelewów (nie da się włączyć apki banku, a jak zaczynam klikać na telefonie zaraz dex się zawiesza).

Widziałem kolega odbiera połączenia na komputerze jako powiadomienie normalne w apple, choć w sumie sam dex jest wygodny ponieważ też się odbiera teraz na komputerze, ale głos jest w telefonie na słuchawkach - jest ok. Tylko trzeba przeskakiwać między okienkami i nie mogę wygodnie kopiować wiadomości SMS z telefonu do komputera.

Pliki - to jest dramat. One Drive na komputerze nie daje rady się zsynchronizować. Czy ktoś korzysta z czegoś innego? Chodzi mi o to, aby normalnie przesyłać pliki między komputerem i telefon (np. po jego podłączeniu), w połącz z Windows i z normalnym eksploratorem plików jest ten problem, że on wczytuje WSZYSTKO co jest na telefonie i to trwa z 5 minut zanim pobierze pliki i następne 10 zanim znajdę zdjęcia, które potrzebuje.

I teraz mam pytanie. Czy jest ekosystem już np. apple, sony, samsung, huawei, który spina telefon i komputer.

Na reklamie Huawei widziałem jak ktoś dotyka w laptop telefonem i może potem z niego korzystać na komputerze (tylko na filmikach nie widziałem rozmów i sms, a o to mi chodzi), a apple mój kolega mi pokazywał, że normalnie odbiera połączenia.

Czy są jakieś narzędzia, sprzęt, który jakoś załatwia to w ramach jednego ekosystemu?

Dziękuję jeżeli dotarłeś tutaj! Mam nadzieję, że podrzucisz jakiś pomysł.

iOS

1 polubienie

Windows 10: aplikacja Twój telefon - sms i powiadomienia z telefonu na komputezrze, mozna też rozmawiać za pośrednictwem bt. Czy poczta na onecie to mus. Załóż na outlooku lub gmailu i będziesz miał synchronizację.

Niestety to jedyny słuszny wybór.

Nie wiem w jaki sposób chcecie połączyć iOS z w10, tak aby na kompie można było korzystać z iMessage oraz odbierać rozmowy telefoniczne? Na macOS tylko :slight_smile:

Czyli uważacie, że trzeba przenieść się na Apple na komputer i telefon.

Nie można jakoś tego zebrać np. na huawei czy coś? :slight_smile: Z tego: https://consumer.huawei.com/en/support/huaweishare/ ktoś korzystał?

Wiesz działa to całkiem spoko, ale nie jest tak proste i intuicyjne jak Apple.
Jeśli chcesz się mniej wnerwiać z niedopracowanego systemu, to zmień na taki co dużo może.
Przez lata wypracowywałem to na Androidzie i Chromebooku i wiem że Google robi to po prostu źle. Windows też próbował i wyszło to średnio.

Czasami lepiej dopłacić i mieć święty spokój, gdyż Apple po prostu robi to o niebo lepiej.

To połącz z Windowsem obsługuje dźwięk za pomocą bluetootha, jakość mimo tego, że telefon jest podłączony na kablu!!! Jest tragiczna i nie daje się prowadzić rozmowy.

No dobra, skoro tak mówisz zaraz zobaczę jak to wygląda i jaki sprzęt w jakich wersjach powinno być

1 polubienie