Ekran bootowania / ładowania windows 7

Chciałbym zmienić ekran bootowania w windows 7 z zielonego paska na animowaną flagę. Wiem, że gdzieś to jest w systemie bo odkryłem dziwną zależność, jeżeli podłącze monitor z wejsciem analogowym (vga, miałem starego “szklaka” na jeden dzień) to miałem ekran z tą flagą, a gdy tylko podłączyłem spowrotem mój monitor na wejście cyfrowe (dvi) to zmienił mi się ekran bootowania na zielony pasek, coś w stylu xp/vista. idzie to jakoś przestawić? szczeże to to ta flaga mi się nawet podobała (lepsze od tego paska)

z jakich sterowników do grafiki korzystasz, pobierz najnowsze ze strony producenta i je zainstaluj

mam najnowsze… chodzi tylko o to, że zmienia się ekran bootowania po zmianie monitora, mam w monitorze wejście analogowe, skocze do kumpla po kabel analogowy, podłącze go i powiem czy boot się zmienił. Jeżeli się zmieni to musi iść jakoś to zmienić ręcznie


edit; podłączyłem monitor na kablu analogowym i mam inny ekran bootowania (taki jak na szklaku, czyli te lecące kropki które się łączą w logo windows), po podłączeniu spowrotem na dvi mam ekran z visty (ładujący się zielony pasek). Jak zmienić ten ekran bootowania

PS na kablu analogowym kolory na monitorze są jakieś takie wyblakłe i literki jakby delikatnie rozmazane, na kablu cyfrowym obraz jest perfekcyjny

Cały sekret jest w tym, że animacja flagi Windows pojawia się kiedy rozdzielczość wynosi 1024x768 i więcej :slight_smile: Jak monitor/telewizor nie daje rady to wyświetla zielony pasek z Visty :slight_smile:

no niewiem, ja mam rozdziałkę 1280x720… jak podłączę monitor na analogowy to jest flaga, jak pod cyfrowy to zielony pasek i monitor jest ciagle w tej samej rozdzielczosci…

Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Wiersz polecenia—PPM->Uruchom jako Administrator->wklej: bcdedit /set {current} locale pl-PL - i reset.

I powinno być animowane okienko Windows 7.

pl-PL jeśli wersja polska

en-US jeśli angielska itd.

nie zadziałało…