Ekran Diagnostyczny i białe artefakty

Witam. Niedawno miałem problem z zacinającą się 7 ale postanowiłem przejść na windows xp. Wszystko ładnie wgrałem działało ale tylko przez 2 dni. Po tych dwóch dniach przy uruchomianiu komputera na ekranie diagnostycznym przy ładowaniu coś z IDE to co wczytuje wszystkie dyski zacina się. Gdy uda mi się przez to przebrnąć po kilku resetach zacina się na coś z karty graficznej coś tam loading arrays czy coś takiego. Moja karta to palit 9500gt 512MB 128bit. Gdy uda mi się również przez to przebrnąć i widzę ukochany logonui wpisuję hasło i co? Po prostu po kilku sekundach czasem po 2 minutach system się zacina i tyle. Pomaga tylko reset. I tak w koło macieju. Mam już dosyć tego złoma. Tyle kasy na niego wydałem a tu nawet załączyć się nie da.

Specyfikacja Mojego Komputera]

System - Windows 7 Ultimate 32 bit

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Socket AM2 (940)

Ram - 2gb ram DDR2 (2x512mb i 1x1gb)

Zasilacz - Bastec ATX-300-12z 300W

Płyta Główna - ECS Nettle 2 Version 1.0 (ECS MCP61PM-HM)

Karta Graficzna - Palit Nvidia 9500 GT 512 MB DDR2.

Dyski -

1 - ST3250820AS 250.0 GB

2- WDC WD800BB-63JKC0 80.0 GB

Bios - Phoenix - Award Bios 2008 r.(nie wiem dokładnie).

Proszę o pomoc bo nawet nic do pracy nie mogę napisać. Jak tylko na niego patrzę do mnie szlak jasny trafia. Ehh…

Edit

Przypomniało mi się jeszcze, że czasem po bootowaniu xp`ka wyskakuje mi bluescreen o treści aktualizacji biosa bo pisze, że mój aktualny nie obsługuje standardu ACPI.

standard acpi to jest głównie od wyłączanie(jeżeli każesz mu się wyłączyć to wiatraki przestana się kręcić i lampka od zasilania zgaśnie a jeżeli nie masz to wtedy musisz ręcznie go wyłączać np przytrzymać wyłącznik przez 5s)

bios był aktualizowany ??

zdjęcia z hd tune z zakładek Healt i error skan(normalne skanowanie nie szybkie)

Nie biosa nie aktualizowałem. Może uda mi się screeny w trybie awaryjnym cyknąć. Zaraz powinny być.

Dodane 31.08.2011 (Śr) 11:35

Niestety nie dam rady go uruchomić. Staje na Detecting IDE coś tam i na ekranie robi się kilka 1 cm białych pikselowych pasków i tyle. Nic się nie uruchamia.

bez 2 kompa się nie obejdzie myślę że to problem z dyskiem

i na innym byś zrobił hd tune

Mam 2 właśnie z niego piszę :).

no to musisz do niego tamten dysk podpiąć i sprawdzić czy nie ma błędów na nim

Tak to nie dam rady bo to jest niestety notebook. :slight_smile:

steepnicki ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Teraz jest jeszcze gorzej. Gdy uruchamiam kompa i chcę wejść w biosa bądź w boot menu i nacisnę jakiś klawisz przez załadowaniem tego IDE Drivers na ekranie pojawiają się białe artefakty. Tak jakby była karta strzelona. Więc ją wyjąłem podłączyłem zintegrowaną i niestety nadal to samo. Może to być od zasilacza? No bo jednak 300W to jest nic.