Ekran dotykowy w smartfonie to ekran "wypalcowany"?

(Djzon) #1

Ekran dotykowy w smartfonie to ekran zawsze "wypalcowany"? jesli ktoś nie używa rysika...

(Hitm3n) #2

Nie bardzo rozumiem, o co pytasz.

Jeśli chodzi Ci o to, czy da się jakoś poza używaniem rysika zapanować nad odciskami palców na ekranie telefonu - to raczej średnio to widzę.

(szymon021990) #3

Ja sądzę, że koledze bardziej chodziło o ślady palców pozostające na ekranie.

(B.Andy) #4

@UP

To czym się różnią ślady od odcisków? :slight_smile: Ja już od wielu lat mam telefon dotykowy i nie ma tragedii ze śladami/odciskami. Czasem trochę wytrę podkoszulką i nie jest źle.

(Djzon) #5

To dlatego zawsze wolałem "normalną klawiature"

(lith) #6

Trochę zależy też jaką folię nakleisz na ekran.

(Djzon) #7

a po co folia? Czy praktycznie jest tak, że "ekran jest ze szkła lub plexa?" - bardzo łatwo zarysować "drobinkami kurzu, pyłu" itp.

(Hitm3n) #8

Nie do końca. Jeśli masz folię, to ekranu samego w sobie nie zarysujesz tak od razu, to samo z ekranami typu Gorilla Glass :wink:

(Kpc21) #9

Jak dla mnie, lekko porysowany wyświetlacz jest bardziej estetyczny niż odklejająca się folia z bąbelkami powietrza.

(lith) #10

Może. Ja tam specjalnie na telefon nie uważam, bez folii po roku, albo szybciej byłby tak zjechany, że ciężko byłoby korzystać. Tak wystarczy wymienić folię i jak nówka.

(dragonn) #11

Jak kupisz jaką do niczego folię to tak będzie :stuck_out_tongue: , ja na moim Ace mam markową folię matową, co prawda kolory są trochę gorsze, ale nie widać tak odcisków palców i nie ma żadnych baniek - a folię mam ponad rok :wink: .

(Hitm3n) #12

Folię trzeba po prostu dobrze nakleić, inaczej będziesz miał te bąbelki powietrza :wink:

(B.Andy) #13

Chyba, że telefon ma odpowiednie szkło - Gorilla Glass naprawdę daje radę. HTC Desire - rok używania, oczywiście bez folii i ani jednej ryski.

(somekind) #14

Ta, Desire i Gorilla Glass... W tym modelu jeden upadek i nie ma wyświetlacza. A zarysować się też nieźle potrafi, nawet mimo tego, że nie noszę go z innymi przedmiotami w kieszeni.

(dragonn) #15

Kwestia jak kto używa, Ace też ma Gorill Glass, zanim kupiłem folię miałem jedną rysę niestety.

(Bajaderek6) #16

Mogę zrozumieć uprzedzenie do folii, bo sama takie miałam. Wyszło jednak na to, że nie jest to taka wielka lipa i teraz zgadzam się z tym, że jak się dobrze naklei, to praktycznie nie widać, że ona w ogóle jest. Na pewno nie ma tam bąbli powietrza. No chyba, że zacznie się przy tej folii grzebać :smiley: Swoją ściągnęłam po jakimś roku i telefon wyglądał jak nowy.