Ekran gaśnie podczas grania


(Shaunjr33) #1

Witam.

 

W ostatnim czasie, chcąc zagrać w FIFA 14 czy League of Legends, po kilku minutach zaczyna gasnąć ekran. Czym to może być spowodowane? Dodam, że po zgaszeniu ekranu dźwięki nadal można słyszeć. Sprawdzałem temperatury grafiki: w czasie grania oscylują w granicach 75-95 stopni. Moja grafika to ATI Radeon HD 3850.


(Dimatheus) #2

Hej,

Najprawdopodobniej grafika się przegrzewa - 95 stopni dla karty graficznej to nieco za dużo. Warto by wykonać czyszczenie wnętrza komputera - szczególnie zwracając uwagę na kartę graficzną.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Shaunjr33) #3

Odkurzyłem wnętrze komputera i grafikę, temperatury spadły o 5-10 stopni, jednak problem pojawia się nadal… W czym jeszcze szukać przyczyny? Monitor? Jednak z nim nie było nigdy problemów i nic się nie dzieje podczas normalnej pracy… Zasilacz?

 

EDIT:

Podłączyłem inny monitor, problem wciąż występuje.


(Mistrzkun) #4

Podaj markę i model zasilacza.Wyglada na koniec grafiki albo jakiś wolny lut.


(Shaunjr33) #5

Codegen 400W.


(Mistrzkun) #6

Zasilacz na złom tutaj powód

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Zakup ten i powinno być git innego nie opłaca się kupować http://m.ceneo.pl/19585429


(Dimatheus) #7

Hej,

Ewentualnie spróbuj pożyczyć od kogoś markowy zasilacz i sprawdź działanie na nim. Karta podana przez Ciebie potrafi skonsumować 100W mocy, jeśli więc masz w komputerze inne wymagające elementy, zasilacz może powodować niewłaściwą pracę całego zestawu. Podaj więc informację o specyfikacji sprzętu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Shaunjr33) #8

Specyfikacja:

 

Intel Core2Quad Q6600

ATI Radeon HD3850

3GB RAM DDR2 800Mhz (niedawno dołożone 1GB)


(Dimatheus) #9

Hej,

Procesor, w który wyposażony jest sprzęt to konstrukcja, która ma dość spore zapotrzebowanie na moc. Tak na szybko wrzuciłem Twoje podzespoły do kalkulatora i wyszło w nim, że zestaw pobiera około 330W. W takiej sytuacji nie zostaje nic innego, jak sprawdzenie działania na innym, najlepiej makrowym, zasilaczu. Jeśli na nim będzie ok, czeka Cię wymiana.

Pozdrawiam,

Dimatheus