Ekran gaśnie, problem z power LED

Witam
Mam dość nietypowy problem z komputerem. Sprzęt został złożony miesiąc temu, problem występuje od ok. 4 dni.
Pierwszy problem (może powiązany z drugim…) to raz działająca raz nie działająca dioda power LED (dosłownie np.kilkanaście minut się świeci, później samoistnie się wyłącza też na jakiś czas)

Drugi problem : podczas grania ekran gaśnie i chyba monitor wyświetla komunikat brak sygnału, dźwięk też się wyłącza, lecz słychać ‘bzyczenie’ z wieży, komputer cały czas pracuje, dotychczas zauważyłem, że pomaga wtedy tylko przycisk restart, po nim komputer normalnie się włącza i wszystko działa, no… do ew. wystąpienia tego problemu.
Wątpię czy ma to związek, ale problem zaczął się pojawiać odkąd zainstalowałem Assasin creed unity, także w tej grze najczęściej się zdarza, raz także podczas gry w World of Tanks.
komputer:
Radeon RX 570 aorus 4GB grafika
Intel core i3 4160 proc. (został z poprzedniego pc)
8GB RAM DDR3 (został z poprzedniego pc)
Asus H81M-K płyta główna (została z poprzedniego pc)
Silentium PC REGNUM RG1W obudowa
Silentium PC vero L1 500W zasilacz
Dyski adata su800 120GB i Toshiba P300 1TB
Temperatury sprawdzałem, wszystkie są dobre. Żaden z opisanych problemów nie występował wcześniej (np. jeszcze tydzień temu)
Pozdrawiam

Prawdopodobnie zasilacz lub płyta, ale bardziej chyba płyta.

Dioda LED, może uszkodzona lub coś nie styka, a może i płyta? - sprawdź.

Zasilacz moim zdaniem odpada-nówka i w dodatku SPC
Płyta ma już 2 lata więc zbyt nowa nie jest. Sprawdzałem czy złącza nie są luźno, nie były, po poprawieniu bez różnicy.
Jeszcze tydzień temu power się ładnie świecił. Dodam, że LED od pracy dysku normalnie działa problem jest tylko z powerem…

A zamiast zielonego leda podepnij do power płyty czerwony od dysku i zobacz, czy cały czas świeci - wykluczysz w ten sposób problem z ledem zielonym i wtedy zostaje ewentualnie płyta.

Właśnie rozwiązałem problem, moim zdaniem przyczyna “nie działania” dziwna-pomogło obrócenie kostki power LED + o 90 stopni, wcześniej i - i + były tak samo obrócone. Z obrazem problem zniknął, więc na razie wszystko ok. Dzięki za pomoc!