Ekran i uruchomienie urządzenia

Witam, posiadam telefon Samsung Galaxy note 4 i ostatnio zaczął mi strasznie szwankować od przegrzewania się podczas ładowania co spowodowało napuchnięcie baterii po chwilę obecną brak możliwości włączenia go … Jedyne co znalazłem po rozkręceniu go to w jednym miejscu tak jak by ekran się odkleił od korpusu czy to może być przyczyną problemu

Napuchla bateria i wypychając ekran, go odkleiła. Wymień baterie i ekran. Jednak czy warto? Telefon wyszedł bodaj w 2014, lub 2015 roku.

Jeśli bateria jest całkiem martwa, to większość telefonów i tabletów nie daje oznak życia. Nawet brakuje ikonki ładowania. Dzieje się tak dlatego, że oprogramowanie rezerwuje sobie 1-2% ogniwa (nie jest to wliczane w pojemność widoczną w ikonce), na podtrzymanie systemu i sprawności ogniwa. Jeśli poziom zasilania z ogniwa spada poniżej, to nic kompletnie nie działa. Często rozładowany tablet, albo taki, który długo leżał, albo telefon, trzeba podpiąć z godzinę, czy nawet dłużej i dopiero startuje.

Najłatwiej sprawdzić kupując samą, sprawną baterię.

Ja tak przy okazji zapytam: czy każde, dosłownie każde ogniwo tak spuchnioe kiedyś? Poza tym. czy takie napuchnięte ogniwo stwarza zagrożenie pożarem lub inne? Może podczas ładowania nagle wybuchnąć, tzn. cisza, np. w nocy i nagle boom, jak petarda??

Podobno wystarczy regularnie sprawdzać czy leżak nie rozładował się i doładować.

@krystian3w
Dam zdj. z bateriami z dwóch telefonów w "mojej kolekcji: HTC Magic i LG Optimus One P500.




Nie wygląda to na leciutko spuchnięte? Telefonu od czasu do czasu doładowuję.

Mam jeszcze Xperię M5. Na dole ekranu jest taka lekko żółta plama. Pamiętam, że w Huawei’u Mate 10 Lite był też taki pasek żółty po lewej i został już. Jednak do Huawei Music, czy zabaw z ew. ROM’ami nie przeszkadza. Powstał ten pasek wtedy, kiedy bateria spuchła. Obecnie jest już git, ale to może być przyczyna puchnięcia baterii w Xperii M5?
Teraz sprawdziłem i jest to minimalne - może to defekt LCD.

HTC Sense i Android 1.5 CapCake. :smiley:

Tu mój film: