Ekran jest czarny po zalogowaniu

Witam serdecznie . Mam taki problem mianowicie po uruchomieniu komputera mam czarny ekran. Tzn załącza się obraz początkowy i gdy wpisuje hasło loguje się i dupcia pojawia się czarny ekran. Do BIOS próbowałam wejść lecz bez skutku. Używając skrótów klawiszowych tez nic się nie dzieje dodam ze to firma PACKARD BELL. Dodam ze komputer ma 7 miesięcy i nigdy nie było problemów. Wiatrak tez działa , problemów z zasilaniem tez nie ma . Diody pala się poprawnie. Może ktoś cos podpowiedziec z gory dziekuje

Witam,

 

rozumiem, że do momentu logowania wszystko jest ok z obrazem?

 

Jak tak to mogą to być problemy ze sterownikami, albo kiedyś miałem taki przypadek, że jakaś tam aktualizacja źle się zainstalowała i również był problem z czarnym ekranem. Można również spróbować uruchomić w trybie awaryjnym i zobaczyć czy będzie ok.

 

Pozdrawiam,

Adam

Możesz utworzyć nowe konto użytkownika z poziomu trybu awaryjnego i na nim sprawdzić zachowanie systemu. 

Packard Bell to budżetowa firma, ale jeśli problem jest z systemem to za bardzo nie można psioczyć na producenta. 

Tytuł tematu powinien mówić konkretnie o problemie - popraw go korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat, w przeciwnym wypadku wątek poleci do śmietnika.

Wiec tak na klawisze FN+f10 komputer nic nie robi . Możecie mi napisać jak mam uruchomić biosa bądź tryb awaryjny gdyż ja się na tym nie znam.

Dziwne to trochę bo włączając komputer monitor normalnie funkcjonuje ale jak juz wpisze hasło aby włączył się cały to jest czarny obraz … Nigdy z takim czymś się nie spotkalam

Tryb awaryjny włączasz klikając F8 przed startem systemu, po ekranie bios. 

No właśnie nic się nie dzieje Marcin tez mnie to dziwi … W ogóle mam wrażenie ze on na takie “komendy” nie reaguje . IDE spróbować jeszcze f8 ale jak nie zadziała pozostaje mi serwis:(

W nowszych systemach (jakiego używasz systemu nie piszesz), w tym Windows 10 musisz przytrzymać shift i wtedy klikać F8. Może się nie udać po pierwszej próbie, ale zadziała na pewno ta kombinacja, nie ma co panikować. Po wyświetleniu planszy pojawi się też do wyboru opcja Ostatnia znana dobra konfiguracja. Możesz z niej skorzystać w pierwszej kolejności 

Możesz też jeszcze spróbować po zalogowaniu wcisnąć skrót alt+ctrl+del i uruchomić menadżer zadań. W nim uruchomić nowy proces, Explorer.exe.