Ekran ładowania Windows Vista w Windows 7

windows7

(Nick Nicker) #1

Witam,
jak w temacie - podczas startu systemu Windows 7 64bit zamiast “Trwa uruchamianie systemu Windows” wyświetla mi się napis “Starting Windows”.
Wcześniej posiadałem Windows 10 na komputerze, ale coś mi się popsuło (liczne bluescreeny :cry:), parę razy resetowałem system i dalej błędy, więc postanowiłem nie bawić się z 10 i zainstalować 7. Problem tkwi w ekranie uruchamiania - czy da się go jakoś zmienić? Zaznaczam, że Windows Boot Updater nie działa (prawdopodobnie przez instalację UEFI). Czy istnieje sposób na zmianę wyświetlanego tekstu?

(direct39) #2

Pochwal się, skąd masz siódemkę.

(Nick Nicker) #3

Windows oryginalny, polska wersja i aktywowany kluczem produktu z płyty z 7.

(Cuba43) #4

Jeśli startuje z uefi to tak jest. Jak zmienisz aby startował bez uefi to będzie po polskiemu :slight_smile:

(Nick Nicker) #5

A jak to zmienić? Bo patrzyłem w BIOSie na Boot i jest do wyboru: UEFI lub LEGACY+UEFI. Mogę uruchomić tylko w UEFI, próbowałem to zmienić, ale wtedy system w ogóle się nie włączał :C Aktualnie mam wybrane LEGACY+UEFI.

(Nick Nicker) #6

Trochę o tym poczytałem i dowiedziałem się, że może chodzić o konwersję z GPT do MBR. Wykonałem konwersję i nie mam już ekranu uruchamiania po angielsku :slight_smile: Lecz nie mam tej animacji z Windows 7 tylko tą standardową z Visty :open_mouth: Z napisem Microsoft Corporation i paskiem ładowania. Czy da się ją jakoś zmienić na tę “siódemkową”?
PS Po konwersji do MBR pojawiła mi się nowa partycja

(Nick Nicker) #7

Czytałem jeszcze jak zmienić z animacji Visty do 7 (przy okazji rozwaliłem winload.exe i musiałem naprawiać :v, teraz wszystko już działa :)), ale nie pomogło rozwiązanie za pomocą
bcdedit /set {current} /locale pl-PL czy jakoś tak :C. Próbowałem też przez Windows 7 Boot Updater (który zaczął działać na MBR :)), ale bez rezultatu. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

(stens1950) #8

Wystartu z płyty i kliknij na "napraw koputer’.

(Nick Nicker) #9

Wiem już to zrobiłem z tym, że nadal jest ładowanie z Visty :C

(Nick Nicker) #10

Temat zamykam. Przesiadłem się na Ubuntu.