Ekran LCD dziwne mazy

Witam, pojawiły mi się na ekranie dziwne mazy. Oto zdjęcie

http://srv15.odsiebie.com/MTIzMzE2ODM1N … C00149.JPG

Jak to naprawić?

może masz brudny ekran?

Niee. Już kiedyś tak się zrobiło i po jakimś czasie samo przeszło. Ale mnie to denerwuje.

a może coś z temperaturą ?

Hmm… możliwe… Tylko gdzie sprawdzić temperature ?

to znaczy nie wiem takie wolne myślenie może ten w domu i ten monitora powodują że coś takiego powstaje. czy to coś jest od razu jak włączysz monitor czy po pewnym czasie ??

Monitor juz chodzi od kilku godzin. Kiedyś jak to sie zdarzyło to tez dość długo działał juz. Ale wątpie temperatura w domu jest chyba cały czas mniej więcej taka sama.

Spróbuj odsunąć od monitora głośniki, telefony komórkowe i inne źródła zakłóceń, choć nie wiem czy na LCD to zadziała.

Raczej nie działa

Może uszkodzony kabel. Koledze rozjeżdża się delikatnie czerwony, od chwili, gdy kupił przewód za 10 zł.

to problem z przesterowaniem i temperatura może mieć tu wpływ ale nie w dom u tylko samego monitora zauważcie ze pasy pojawiaj asie w miejscach gdzie jest jaśniejszy obraz, białe litery.

spróbuj w monitorze zmniejszyć kontrast a zwiększyć jasność,ewentualnie nasycenie to prędzej jest przyczyna… jednak nie wróży to nić dobrego powiedział bym ze monitor jest albo niskiej klasy albo już czas na niego… to na pierwszy rzut oka. może podświetlanie jest za słabe, może coś nie dołączać czyli zimny lut., po sprzęganie w cewkach zasilacza i sygnału.

“Kabel” tak może być przyczyną tak samo jak po prostu zaśniedziałe styki :expressionless:

spróbuj jeszcze przestawić albo zmienić ustawienia w kolorach kary graficznej i monitora OSD potem zacznij się martwić :slight_smile:

Już jest dobrze. A to że się jasne kolory rozjeżdżają to nie prawda bo to tylko tu tak wygląda. Gdyby lewa strona była czarna a prawa biała to powstałyby czarne mazy. No ale już jest dobrze. Póki działa to sie nie martwie :stuck_out_tongue:

powiedz czy coś zrobiłeś konkretnego??

Kolega ma racje napisz co zrobiłeś :slight_smile: i jaki to był model i firma tego monitora :slight_smile:

To chyba AOC 125S

Zauważyłem że to znika jak trzęse monitorem więc go przechyliłem do przodu i zniknęło. Niestety to znowu sie pojawia i nie da rady już w taki sposób naprawić.

To jak przechylenie pomogło, to pewnie tak jak wyżej coś - nie łączy.

Cóż mam złą wiadomość problem leży po stronie hardware czytaj zimny lut i luźne elementy inaczej coś nie styka :expressionless:

może być to drobiazg jak brudne styki w kablu od połączenia z kartą albo gorzej czyli coś wewnątrz monitora :expressionless:

jak na gwarancji reklamuj, jak nie …szykuj się na zakup nowego sprzętu… chyba że chcesz ryzykować sam i najpierw przeczyścić z kurzu (sprężone powietrze, pędzelek, odkurzacz, może sprej do czyszczenia płytek drukowanych ale uwaga z tym :|) albo poprawienia wady (czyli może silikon do unieruchomienia niektórych elementów, i ostateczność lutownica :frowning: )… jeśli coś ustaje po potrząsaniu wada na pewno leży po stronie sprzętu, czytaj w monitorze…

na jakiej matrycy on jest??

Nie wiem jaka matryca, nie znam sie :stuck_out_tongue:

DigitalWalker ale chodzi o kupno nowego monitora czy całej reszty?

http://www.idg.pl/ftp/pc_16375/Monitor. … .1.26.html zainstaluj a raport zapisz w http://wklej.eu, a na forum podaj link :slight_smile:

_______________________

Pozdrawiam mint1991