Ekran LCD (od laptopa) jako drugi monitor

Hej, mam laptopa który jest wiekowy oraz jest trochę uszkodzony. Generalnie jako całość nie nadaję się do pracy a jego naprawa jest nieopłacalna. Jest dobra matryca wraz ze “sterownikiem” ten scalak przy ekranie lcd.
Mam pytanie, czy da się jakoś wykorzystać komplet matrycy jako drugi monitor? Cała matryca jest wpięta kablem do płyty głównej. Wydaje mi się, że to jest może standard VGA i może dałoby się jakoś te przewody podpiąć do gniazda VGA drugiego laptopa i w ten sposób miałbym drugi monitor? Wiadomo, zasilanie trzeba doprowadzić z zewnątrz.

Potrzebujesz sterownika (https://www.ebay.com/sch/i.html?LH_CAds=&_ex_kw=&_fpos=&_fspt=1&_mPrRngCbx=1&_nkw=lcd+monitor+controller+board&_sacat=&_sadis=&_sop=12&_udhi=&_udlo=&_fosrp=1), zasilanie i inne pierdoły. Nie ma też pewności że z tą matrycą akurat zaskoczy itd.

Nie mniej cena części czy brak estetyki spowodowany masą kabli leżących za matrycą spowoduje że taniej wyjdzie kupić jakiś monitor. Nawet używany.

Raczej wręcz nie zaskoczy, też o tym myślałem by matrycę z Kiano przerobić na 2 obszar roboczy. Po kodzie, widocznym z tyłu matrycy wyszukałem konwenter odpowiedni na Aliexpresie ii cena za sam ten element wyszła koło 100. Dolicz do tego jakieś stelażyk, zasilacz, robociznę i niebezpiecznie zbliżasz się do 300 zł, czyli nowego. Druga sprawa, matryce tez starzeją się i nie ma gwarancji czy nie padnie.

Czyli, jak mówiłem poszukaj po kojdzie matrycy a Alim, jak obsłuży to jakas uniwersalna przejściówka za 20 zł śmiało, jak nie…kup nowy a ten na Allegro na części wymienne :wink: