Ekran logowania windows7

ekran logowania Win7 Acer w system32/oobe to pliki backgroud o rożnej wielkości i jeden plik defalut, chciałbym zmienić ten ekran na domyślny dla Win7 (niebieski) z zielonego wstawianego przez Acer w tym celu zaopatrzyłem się w wymagany plik i zmieniłem metoda zamień plik (jednocześnie tworząc kopie) oryginalny na nowy-domyślny. Rozmiar i inne parametry były zgodne z wymaganymi, wiec myślałem, ze po wylogowaniu/zalogowaniu czyli zatwierdzeniu wprowadzonych zmian, ew. restarcie wszystko będzie już tak jak powinno czyli pojawi się nowy plik.

Tymczasem jest po staremu czyli domyślnie dla Acer Win7- i tu pojawia się pytanie: co takiego pominąłem, zrobiłem nie do końca,że nie zaskoczyło- czyli : jak uzyskać pożądany niebieski efekt ?

Plik 1 (img) ekran domyślny, obecny : http://img802.imageshack.us/img802/5510 … fault2.jpg

Plik 2 (img) ekran docelowy: http://img854.imageshack.us/img854/9895 … faultb.jpg

System Windows 7 x64 HP Acer.

Cześć

Pobierz ten program Logon Changer for Windows 7 i podmień z jego pomocą ekran logowania.

Program jest w wersji portable więc nie trzeba go instalować, po prostu pobierasz rozpakowujesz i uruchamiasz.

Witam

Możesz jeszcze ewentualnie spróbować przez edycję rejestru (sprawdzałem działa, tyle tylko że ja ustawiałem to w drugą stronę).

Klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background

Odszukaj wartość Dword o nazwie OEMBackground - ustaw ją na 0

wybrałem 2-gie rozwiązanie jako, ze nie chce mieszać w systemie programem, który nie bardzo wiem co robi i nie podoba mi się logo w centralnej części ekranu, oraz zmiany które przeprowadzam sam, więc wiem co i jak i mogę to cofnąć jak by co to 2-ga możliwość jest jak by lepsza, a teraz do rzeczy- ekran działa tak jak zamierzałem-czyli jest ok.

komputer uruchamia się jakby trochę dłużej tzn. przejście z czarnego ekranu do ekranu zapraszamy i do pulpitu , ale to może być coś zupełnie innego więc nie ma problemu.

Ten porgram, co podał rgabrysiak jest jak najbardziej bezpieczny. Bez ważnego powodu nie grzeb w rejestrze, bo sam się prosisz o jakieś problemy.

Ok, dzięki.

Po prostu nie znam programu i nie wiem co dokładnie robi, poza tym nie podoba mi się logo w centralnej części ekranu i w sumie nie wiem jak dokonuje zmian- co dokladnie i gdzie zmienia. Robiąc to samemu wiem choć co i jak robię i mogę jakoś to cofnąć- jak by co.

Rejestr wiadomo trzeba uważać i robić kopie , a jeśli już jakieś operacje to tylko istotne.