Ekran logowania: "Zapraszamy!" na coś innego?

W angielskiej wersji mamy Welcome. W polskiej przetłumaczyli to tragicznie na “Zapraszamy” i mi sie to nie podoba. Da się to jakoś “naprawić”? :wink:

Temat rozwiązany. Instrukcja zrobienia na dole :slight_smile:

Np Witaj ZIOM. Też chętnie się dowiem czy jest to możliwe. Wie ktoś jak to zrobić tak żeby nie musieć instalować jakiś durnych programów do edycji wyglądu Systemu. ??? Może coś zmienić w rejestrze Sys. albo w C://Windows… Czekamy na jakąś odpowiedź speców. :slight_smile:

Może TO pomoże wam uporać się z problemem :smiley:

popula, jesteś wielki!

Tylko że plik logonui.exe w wersji Vistowskiej prezentuje się… ehm… “troszkę” skromniej :wink:

logonuiir5.jpg

Nie jest to też winlogon.exe. W takim razie jaki plik odpowiada za wyświetlanie tego nieszczęsnego “zapraszamy”?

Zakładam że coś z folderu C:\Windows\System32\pl-PL.

Dalej musicie się męczyć sami. Napisałem “Może TO pomoże wam uporać się z problemem” dlatego, że na Viście nie jestem i nie mogę udzielić stosownej odpowiedzi. Życzę sukcesu i pozdrawiam.

Wiesz, może nam pomóc jeszcze 56779 userów, więc pytanie kieruję do wszystkich :wink:

Zobacz czy masz plik winload.exe.mui. W Viście chyba właśnie wszystkie mui przechowują takie informacje

Mam, ale to niestety nie ten plik. Nie ma “Zapraszamy” :wink:

EDIT:

Znalazłem! C:\Windows\System32\pl-PL\ winlogon.exe.mui!

Instrukcja dla tych co nie potrafią:

  1. Musisz posiadać system Windows Vista w dowolnej edycji.

  2. Ściągamy Resource Hacker.

  3. Wchodzimy w %windir%/system32/pl-PL.

  4. Wpisujemy w polu szukania " winlogon".

  5. Kopiujemy i wklejamy plik będący jedynym wynikiem.

  6. Kopię nazywamy winlogon.exe.mui.bak.

  7. Wchodzimy we Właściwości oryginalnego pliku.

  8. Wchodzimy w kartę Zabezpieczenia.

  9. Klikamy: Zaawansowane -> karta Właściciel -> Edytuj -> Zmień właściciela na: *nazwa Twojego profilu*

  10. OK -> OK -> OK (zamykamy przyciskiem OK kolejne okna).

  11. Ponownie wchodzimy we Właściwości i w kartę Zabezpieczenia.

  12. Klikamy Edytuj

  13. Nazwa grupy lub użytkownika: Wybieramy Administratorzy i zaznaczamy niżej: Zezwalaj - Pełna kontrola

  14. Podobnie z grupą Użytkownicy.

  15. OK -> OK (zamykamy przyciskiem OK kolejne okna).

  16. Mamy już plik na własność. Teraz przejdź do jego edycji w Resource Hacker.

  17. W StringTable -> 63 -> 1045 znajdziesz “Zapraszamy!”, które Cię tak denerwuje.

  18. Zmień teksty w cudzysłowiach na to, czego sobie życzysz, na przykład na “Witaj”.

  19. Kliknij Compile Script.

  20. Wciśnij Ctrl+S (zapisanie pliku).

  21. Gotowe :stuck_out_tongue: