Ekran miga na różne kolory przy próbie instalacji Linuksa

Czołem!

Próbuję na kompie HP All-in-One p3420ea zainstalować jakiegokolwiek Linuksa. Jednak przy każdej próbie po załadowaniu instalatora ekran zaczyna migać naprzemian na różne kolory: czerwony, niebieski, zielony, czarny itp. Nic nie da się zrobić. Ktoś pomoże?

Dziwne, bo ten model chyba jest kompatybilny z RedFlagiem. Jeśli korzystasz z graficznych instalatorów to spróbuj zrobić to samo w trybie tekstowym. Jak chcesz lekkie testowe distro to zerknij na Q4OS (fork Debiana z TDE). W trybie tekstowym pójdą obrazy około 300 MB. Link tutaj: http://q4os.org/downloads1.html

Napisz konkretnie jakich Linuksów i w jakich wersjach próbowałeś?

Ja w podobnym temacie, ale bez żadnej próby instalacji, poprostu dziecko coś kliknęło w klawiaturze laptopa i od tego czasu monitor swieci na różne kolory, jak opisane powyżej, raz czerwony, niebieski, zielony, czarny itd próbuje wyłączyć włączyć nic sie nie dzieje, tylko swieci na różne kolory, czy coś da sie zrobić, ktoś ma jakiś pomysł? Będę wdzieczna za odpowiedzi pozdrawiam

To raczej zupełnie inny temat. Z tego opisu raczej nikt nawet nie spróbuje Ci czegoś poradzić, bo nie bardzo w ogóle wiadomo o co chodzi. Prawdopodobieństwo jednak, że przyczyna była taka, jaką opisujesz wynosi raczej 0% :slight_smile:

Sama tego nie wymyśliłam, widziałam na własne oczy jak sie bawił a potem ekran sie zmienił, ale już po problemie, szwagier informatyk naprawił. Okazało sie ze dziecko musiało uruchomić system/tryb sterowania /instalowania grafiki czy jakoś tak.