Ekran monitora gaśnie po 1 minucie

Witam, od pewnego czasu gdy nic się nie robi monitor gaśnie dokładnie po 1 minucie ale dioda na nim nadal świeci na niebiesko czyli nie wchodzi w uśpienie, wystarczy kliknąć myszką i obraz wraca na ekran. Szukam już w różnych ustawieniach, planach zasilania innych wszędzie mam ustawione wyższe wartości niż 1 min. W ustawieniach monitora też nic nie widzę, może Ktoś wie co z tym zrobić. Dziękuje.
Jeszcze mój sprzęt: Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Core i7 6700 @ 3.40GHz 21 °C
Skylake 14nm Technology
RAM
16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1064MHz (15-15-15-36)
Motherboard
MSI B150M MORTAR (MS-7972) (U3E1) 30 °C
Graphics
DELL 2209WA (1680x1050@60Hz)
Intel HD Graphics 530 (MSI)

Spróbuj wejść do PPM na pulpit>właściwości grafiki intel>zasilanie podłączone do sieci zmień na maksymalna wydajność i w zasilanie z baterii również to samo. Oraz wyłącz oszczędzanie energii wyświetlacza i przedłużony czas pracy baterii na potrzeby gier. Restart kompa, i zobacz czy zostało naprawione.

Dzięki za odpowiedź, próbuję już różnych ustawień mam win 10 ale nic to nie daje, dokładnie po 1 min. ekran gaśnie, to znaczy znika obraz ale na ekranie nadal jest jakby podświetlenie no i tak jak napisałem lamka na monitorze ciągle świeci na niebiesko czyli jakiś sygnał dochodzi

To może coś na kablach ? Powyciągaj, wepnij z powrotem dokładnie.
Albo w ustawieniach samego monitora ?

Już tak robiłem i nic to nie dało, zastanawia mnie ta 1 min. tak to wygląda jakby gdzieś było to jednak w ustawieniach.

A zerknij na wygaszacz ekranu… może uruchamia się po 1 minucie? Hmm? :slight_smile:

Dzięki, wcześniej spojrzałem na wygaszacz ale był ustawiony na brak i czas był nie podświetlony (1min), teraz ustawiłem jakiś tam wygaszacz na 3h i jest wszystko w porządku. Wielkie dzięki za pomoc.

najciemniej po latarnią :wink: