Ekran monitora LCD pulsuje

po podłączeniu do sieci urządzenia dużej mocy: odkurzacz, farelka.

Czy to wina monitora słabego ekranu kabla czy jeszcze cos innego. :frowning:

Hmm i po odłączeniu tego urządzenia wszystko wraca do normy ? 

Po odłączeniu żelazka czy odkurzacza wszystko OK :mrgreen:

Kabel od zasilacza? Mam także Chiefteca.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2589265.html

Raczej problem sieci 230V, spadki napięcia lub zakłócenia w sieci lub problem z gniazdem z którego jest zasilany monitor.

 

Może listwę z filtrami lub UPS zastosować lub zrobić porządną instalację 230 V z zerowaniem dla kompa?

Nie wiem bo się za dużo na prądzie nie znam ale u mnie jest tak że jak włączy się piekarnik i pralke i do tego czajnik to wywala korki w moim przypadku to wina instalacji elektrycznej czy coś takiego może w twoim przypadku chodzi o to samo ?

Kabel wygląda na solidny gruby VGA.

Pytanie czy ktoś kto ma Samsunga SyncMAster 940N i obserwuje takie zjawisko?

Wszystko mam podłączone pod listwę przepięciową.

Urządzenia które wywołują zkłócenia monitora podłączane są do innych gniazdek.

 

To nie ma znaczenia, prawie na 100 % jest to problem sieci 230 V.  Sprawdź monitor z kablami u kogoś i wszystko wiesz.

A jeżeli to karta graficzna jest słabo ekranowana i generuje zakłócenia? :frowning:

 

Nie komplikuj sobie życia? Gdyby to, był problem karty, byłoby tak cały czas.Wszystko masz napisane.

Chyba coś z kablem od monitora (230v) jak zmieniam jego położenie to czasami ustaje pulsowanie. :shock:

No to zmień kabel zasilania monitora, zmień gniazdo gdzie wsadzasz wtyczkę kabla w listwie, podłącz monitor przez przedłużacz do innego gniazda 230 V i sprawdź.

A uziemienie jest zrobione prawidłowo?

Mam przewody dwużyłowe. Zero zmostkowane z bolcem uziemniającym.

Aha przewód od monitora (dla skrócenia długości) miałem skęcony jak cewkę.

ale to powinno chyba te zakłocenia zmniejszyć? :mrgreen:

Ostatnio zanikło napięcie na tym pionie gdzie jest komputer.

Okazało się, że bezpiecznik był za słabo dokręcony i coś się smażyło pod bezpiecznikiem.

Wymieniłem bezpiecznik ale ekran nadal faluje jak włączę odkurzacz.

Czy to może styki na tablicy rozdzielczej są zesmażone i to powoduje spadki napięcia? :mrgreen:

Weź najpierw ogarnij instalację elektryczną. Ja nie mam zamiaru palić swojej i sprawdzać czy u mnie będzie to samo :wink: