Ekran monitora się trześie!

Witam,

od jakiegoś czasu cos sie dzieje z moim monitorem, najbardziej jest to widoczne w każdym rogu ekranu w który sie dość wyraźnie czesie obraz, na środku mniej.Dodatkowo tak co pare godzin monitor robi charakterystyczny dźwiek (ptykk):stuck_out_tongue: .Nic niegrzebałem w ustawieniach od lat…

Monitor Tusonic Plug and Play

Karta graficzna : Radeon 9250

Po pierwsze to chyba TRZĘSIE.

Powody:

Jest juz stary i sie psuje.

Mozna sprobowac go rozebrac i wyregulować powinien miec takie gałki do regulacji i delikatnie trzeba nią pokrecić i zobaczyć czy cos sie poprawi.

poszukaj w OSD (menu ekranowe) funkcji usuwanie mory i wyreguluj.

wyregulowałem i po chwili problem wraca…

dałem oba na maksa…

ustaw odświerzanie na 85hz…

ustawiłem i nadal to samo

Możliwe że trzymałeś głośnik obok ekranu, lub magnes, lub coś w tym stylu :wink: Ja też tak miałem, u mnie to po jakimś czasie przechodziło…

jest pożółknięty (nie cały tylko np. bok albo środek) ?

nie,jest normalny tylko się trześie - najbardziej boki.

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 15:51

Mam głosnik jeden zaraz obok monitora, wrecz go dotyka.

monitor zdycha :-).

Głosnik już położyłem w inne miejsce zdaleka od monitora, mam nadzije że po jakims czasie usterka zniknie jak w przypadku - DevilJin-a

Niestety siada elektronika i sam raczej tutaj nic nie zdziałasz.

Monitor mam 3 lata, czy możesz podać buster75 koszt naprawy takiej usterki ? Pytam czy jest sens naprawiać czy kupić nowy.

kupić używanego CRT z płaskim kineskopem.

Jesteśćie pewni że usterka sama nie zniknie ? :roll: Ciekawi mnie to że gdy reguluje mory w opcjach monitora wszystko jest ok - ale przez minute tylko, pozniej problem wraca.

tak bywa, monitory crt są dość tanie. nie opłaca się naprawiać starego badziewia :P.

Narazie posiedze jeszcze przy tym może usterka zniknie,mam nadzieje że monitor nie ekspoduje mi tutaj w domu :smiley: Jesli nadal bedzie sie trząsł to kupie nowy tak jak polecasz CRT.

A może spróbuj rozmagnesować ( opcja DEGAUSS) jak głośnik stał obok monitora.

Próbowałem, też nie pomaga.

było wałowane dawno temu, koledze sie nie chciało użyc szukajki

:szukaj: monitor+drga