Ekran nie pokazuje ustawionej rozdzielczości


(Rishikbp) #1

Sformatowałem komputer, zainstalowałem win XP HE zainstalowałem sterowniki i gdy chcę zmienić rozdzielczość monitor tego nie robi, tzn: zmieniam z 800x600 na 1920x1080 daje zastosuj, wyskakuje komunikat czy zaakceptować zmianę, taje tak, ale rozdzielczość dalej ta sama. Co ciekawe, wchodząc w ustawienia rozdzielczość jest ustawiona na 1920x1080 mimo że takiej nie wyświetla.

Monitor - samsung syncmaster 2233

karta graficzna - nvidia geforce 7025

24107851.jpg

Instalowałem stery mimo wszystko coś nie "łapie" ich. Jeżeli ktoś może niech podeśle stery do tego VGA, bo ja już sam nie wiem.


(stalesz) #2

http://pobierz.pl/szukaj,sterowniki-vga.html/page:2 Najpierw to kontroler-video-zgodny-vga-sterowniki-t368538.html


(Rishikbp) #3

nie bardzo rozumiem co mam zrobić z tym linkiem...


(stalesz) #4

Sciągnać CPU-Z i ustalić typ płyty głównej


(Rishikbp) #5

msi K9N6PGM2-V2

czyli żeby zainstalować sterowniki płyty głównej?


(stalesz) #6

Oczywiście


(Rishikbp) #7

tyle że ja już je instalowałem z płyty serwisowej, jaką dostałem.


(stalesz) #8

Kliknij na kontroler VGA .aktualiizuj sterownik.Możesz przeszukać płytę instalacyjną,lub zainstalowany system.Zmień Menadżera urządzeń na systemowy.


(Rishikbp) #9

robilem tak i nie znajdowal


(stalesz) #10

www.nvidia.pl Zainstalowanie sterownika powinno załatwić sprawę kontrolera VGA.


(Rishikbp) #11

zainstalowałem i nie załatwiło to sprawy. Wchodząc w panel NVIDIA i dopasowywując rozdzielczość wyświetla mi rozdzielczości, które niby obsługuje mój monitor. Problem w tym, że wszystkie rozdzielczości tak jakby są pokazywane jako te, które nie są obsługiwane przez monitor.


(stalesz) #12

Masz monitor CRT?,spróbuj na nim.Obawiam się,że ta karta nie obsłuży takiej rozdzielczości,ani tego monitora..Zainstaluj sterowniki do monitora


(Rishikbp) #13

formata tego robiłem u kolegi. Po zainstalowaniu sterów jakie miał poszukałem na necie sterow do tego monitora, cos znalazlem i pobralem i zainstalowalem. Pobralem nie z oficjalnej strony, gdyz samsung ma ubogi polski support. O monitorze tym wiem tyle co Ty. Wiem ze puszcza rozdzielczosc full hd, bo taką miał ustawioną przed formatem. Model monitora podałem w pierwszym poście. Nie jestem teraz u niego wiec nie sprawdze juz nic wiecej co juz sprawdzilem.

@Dziś

Zrobiłem ponownego formata, tym razem nie wgrywałem sterów a próbowałem zmienić rozdzielczość 'na świeżo'. Co sie okazało? rozdzielczość da się zmienić! Jednak nie ma rozdzielczości panoramicznych. Gdy ustawię sobię jakąś rozdzielczość i wgram stery, rozdzielczość zostaje na tej, na której była ustawiona, ale nieda sie jej zmienić. Jaka rada?


(Max Dim) #14

Cześć :wink:

Spróbuj zmienić rozdzielczość za pomocą tego programu.

http://www.dobreprogramy.pl/PowerStrip, ... 13167.html


(Rishikbp) #15

Nic z tego. Chyba pójdzie z tym do serwisu, bo w końcu jakoś musieli mu usatwić tą rozdzielczość. Pierwszy raz spotkałem takiego kiksa. :slight_smile: