Ekran nie pokazuje ustawionej rozdzielczości

Sformatowałem komputer, zainstalowałem win XP HE zainstalowałem sterowniki i gdy chcę zmienić rozdzielczość monitor tego nie robi, tzn: zmieniam z 800x600 na 1920x1080 daje zastosuj, wyskakuje komunikat czy zaakceptować zmianę, taje tak, ale rozdzielczość dalej ta sama. Co ciekawe, wchodząc w ustawienia rozdzielczość jest ustawiona na 1920x1080 mimo że takiej nie wyświetla.

Monitor - samsung syncmaster 2233

karta graficzna - nvidia geforce 7025

24107851.jpg

Instalowałem stery mimo wszystko coś nie “łapie” ich. Jeżeli ktoś może niech podeśle stery do tego VGA, bo ja już sam nie wiem.

http://pobierz.pl/szukaj,sterowniki-vga.html/page:2 Najpierw to kontroler-video-zgodny-vga-sterowniki-t368538.html

nie bardzo rozumiem co mam zrobić z tym linkiem…

Sciągnać CPU-Z i ustalić typ płyty głównej

msi K9N6PGM2-V2

czyli żeby zainstalować sterowniki płyty głównej?

Oczywiście

tyle że ja już je instalowałem z płyty serwisowej, jaką dostałem.

Kliknij na kontroler VGA .aktualiizuj sterownik.Możesz przeszukać płytę instalacyjną,lub zainstalowany system.Zmień Menadżera urządzeń na systemowy.

robilem tak i nie znajdowal

www.nvidia.pl Zainstalowanie sterownika powinno załatwić sprawę kontrolera VGA.

zainstalowałem i nie załatwiło to sprawy. Wchodząc w panel NVIDIA i dopasowywując rozdzielczość wyświetla mi rozdzielczości, które niby obsługuje mój monitor. Problem w tym, że wszystkie rozdzielczości tak jakby są pokazywane jako te, które nie są obsługiwane przez monitor.

Masz monitor CRT?,spróbuj na nim.Obawiam się,że ta karta nie obsłuży takiej rozdzielczości,ani tego monitora…Zainstaluj sterowniki do monitora

formata tego robiłem u kolegi. Po zainstalowaniu sterów jakie miał poszukałem na necie sterow do tego monitora, cos znalazlem i pobralem i zainstalowalem. Pobralem nie z oficjalnej strony, gdyz samsung ma ubogi polski support. O monitorze tym wiem tyle co Ty. Wiem ze puszcza rozdzielczosc full hd, bo taką miał ustawioną przed formatem. Model monitora podałem w pierwszym poście. Nie jestem teraz u niego wiec nie sprawdze juz nic wiecej co juz sprawdzilem.

@Dziś

Zrobiłem ponownego formata, tym razem nie wgrywałem sterów a próbowałem zmienić rozdzielczość ‘na świeżo’. Co sie okazało? rozdzielczość da się zmienić! Jednak nie ma rozdzielczości panoramicznych. Gdy ustawię sobię jakąś rozdzielczość i wgram stery, rozdzielczość zostaje na tej, na której była ustawiona, ale nieda sie jej zmienić. Jaka rada?

Cześć :wink:

Spróbuj zmienić rozdzielczość za pomocą tego programu.

http://www.dobreprogramy.pl/PowerStrip, … 13167.html

Nic z tego. Chyba pójdzie z tym do serwisu, bo w końcu jakoś musieli mu usatwić tą rozdzielczość. Pierwszy raz spotkałem takiego kiksa. :slight_smile: