Ekran po włączeniu "migocze"


(Anulek018) #1

witam, od kilku dni ekran w moim notebooku po włączeniu miga (tzn znika i pojawia się)przez jakieś 7 sekund...da się to jakoś zmienić?? pomoże ktoś??z góry dziękuję


(Technik Elektro) #2

nie stykają taśiemki od matrycy (połączone z płytą główną) lub szwankuje karta graficzna, ewentualnie kwestia sterownika (podczas POSTU przed rozpoczęciem ładowania się systemu obraz gaśnie ??), w ostateczności padająca matryca.


(Krzysztof C.) #3

Poruszaj ekranem kiedy już świeci normalnie, jeśli gaśnie to raczej taśmy. Jeśli nie gaśnie to najprawdopodobniej sterownik od karty graficznej, ja tak mam i nie da się z tym nic zrobić. To jednak nie jest szkodliwe.


(Anulek018) #4

kurcze ale ten laptop nie ma nawet roku:/ miga jak już się włączy czyli po załadowaniu systemu. czyli co z tym zrobić?? do serwisu oddać?? ehhh


(Krzysztof C.) #5

Sprecyzuj nieco fakty. Włączasz kompa i co? Załaduje się system (pulpit ewentualnie tuż przed) i zaczyna migać po czym miga 7 sekund i wszystko później gra? Jak ruszasz matrycą przy włączonym to miga czy nie?


(Anulek018) #6

włączam, system się ładuje, pojawia się pulpit i się jeszcze coś tam ładuje...i wtedy zaczyna mi znikać i pojawiać się pulpit...trwa to około kilku sekund i później jest już wszystko ok...A może tak się zrobiło po zainstalowaniu czegoś...bo ostatnio zainstalowałam daemon-a i norton-a...czy to nic wspólnego z tym nie ma??a przy poruszaniu nic się nie dzieje


(Krzysztof C.) #7

Sterownik karty graficznej to jest najprawdopodobniej i nic z tym nie zrobisz. Ja tak mam właśnie.


(Anulek018) #8

a byłeś z tym w jakimś serwisie??czy skąd to wiesz??hmm


(Krzysztof C.) #9

Wiem to stąd że sam tak mam w tym kompie z którego właśnie pisze. Zainstalowałem najnowsze stery i mryga przez 5 sekund. Chcesz to idź do serwisu a naciągną Cię na Bóg wie co. Mnie wymienili w laptopie całą matrycę i jeszcze nie dopięli taśm, prawili coś o uszkodzonym inwerterze. Dopiero kolega, który jest mgr inż. wyjaśnił mi wszystko skutecznie i miał 100% racji. Może w twoim przypadku jest inaczej bo tego nie widzę, ale z opisu, który przedstawiłeś ja wnioskuję, że odpowiedzialne są sterowniki karty graficznej. Możesz też zawsze napisać do serwisu mail i opisać problem, może oni są mądrzejsi. Weź problem na chłopski rozum - miga jak się ładuje system a później już nie - no więc co się ładuje na początku z systemem? Sterowniki? Chyba tak.


(Anulek018) #10

hmmm ja jestem zielona jeśli chodzi o kompy więc dla mnie każda rada jest cenna i dlatego też dziękuję za sugestie:) czyli na Twoje oko nic z tym nie robić?? ja jeszcze pomyślę...jeszcze raz dziękuję:)pozdrawiam:)


(Krzysztof C.) #11

Nic ponieważ to sterownik. Można też szukać nowszych sterowników.


(Anulek018) #12

ale żadne dalsze skutki tego nie są przewidziane??;>