Ekran po włączeniu "migocze"

witam, od kilku dni ekran w moim notebooku po włączeniu miga (tzn znika i pojawia się)przez jakieś 7 sekund…da się to jakoś zmienić?? pomoże ktoś??z góry dziękuję

nie stykają taśiemki od matrycy (połączone z płytą główną) lub szwankuje karta graficzna, ewentualnie kwestia sterownika (podczas POSTU przed rozpoczęciem ładowania się systemu obraz gaśnie ??), w ostateczności padająca matryca.

Poruszaj ekranem kiedy już świeci normalnie, jeśli gaśnie to raczej taśmy. Jeśli nie gaśnie to najprawdopodobniej sterownik od karty graficznej, ja tak mam i nie da się z tym nic zrobić. To jednak nie jest szkodliwe.

kurcze ale ten laptop nie ma nawet roku:/ miga jak już się włączy czyli po załadowaniu systemu. czyli co z tym zrobić?? do serwisu oddać?? ehhh

Sprecyzuj nieco fakty. Włączasz kompa i co? Załaduje się system (pulpit ewentualnie tuż przed) i zaczyna migać po czym miga 7 sekund i wszystko później gra? Jak ruszasz matrycą przy włączonym to miga czy nie?

włączam, system się ładuje, pojawia się pulpit i się jeszcze coś tam ładuje…i wtedy zaczyna mi znikać i pojawiać się pulpit…trwa to około kilku sekund i później jest już wszystko ok…A może tak się zrobiło po zainstalowaniu czegoś…bo ostatnio zainstalowałam daemon-a i norton-a…czy to nic wspólnego z tym nie ma??a przy poruszaniu nic się nie dzieje

Sterownik karty graficznej to jest najprawdopodobniej i nic z tym nie zrobisz. Ja tak mam właśnie.

a byłeś z tym w jakimś serwisie??czy skąd to wiesz??hmm

Wiem to stąd że sam tak mam w tym kompie z którego właśnie pisze. Zainstalowałem najnowsze stery i mryga przez 5 sekund. Chcesz to idź do serwisu a naciągną Cię na Bóg wie co. Mnie wymienili w laptopie całą matrycę i jeszcze nie dopięli taśm, prawili coś o uszkodzonym inwerterze. Dopiero kolega, który jest mgr inż. wyjaśnił mi wszystko skutecznie i miał 100% racji. Może w twoim przypadku jest inaczej bo tego nie widzę, ale z opisu, który przedstawiłeś ja wnioskuję, że odpowiedzialne są sterowniki karty graficznej. Możesz też zawsze napisać do serwisu mail i opisać problem, może oni są mądrzejsi. Weź problem na chłopski rozum - miga jak się ładuje system a później już nie - no więc co się ładuje na początku z systemem? Sterowniki? Chyba tak.

hmmm ja jestem zielona jeśli chodzi o kompy więc dla mnie każda rada jest cenna i dlatego też dziękuję za sugestie:) czyli na Twoje oko nic z tym nie robić?? ja jeszcze pomyślę…jeszcze raz dziękuję:)pozdrawiam:)

Nic ponieważ to sterownik. Można też szukać nowszych sterowników.

ale żadne dalsze skutki tego nie są przewidziane??;>