Ekran podzielił się na 6 części

Tak jak w tytule mój laptop od wczoraj na ekranie począwszy od wczytywania biosu wyświetlane jest 6 pulpitów, ekranów 6in1

tak to wygląda:

Zdjęcia

proszę o jakieś sugestie co do przyczyny

pozdrawiam

Hmm wygląda na padniętą taśmę. Podłącz jakiś zewnętrzny monitor i sprawdź jak będzie ok to znaczy że taśma pada. Albo układ graficzny jeśli i na zewnętrznym będzie to samo

podłączyłem zewnętrzny monitor ale przy uruchamianiu systemu zewnętrzny monitor nie chce się włączyć. Windowsa nie da się uruchomić, bluescreen.

jak odepnę matryce z laptopa wtedy wymuszę by uruchamiał się zewnętrzny monitor?

odpiąłem matryce od laptopa, podłączyłem zewnętrzny monitor, komputer się zaczyna uruchamiać jednakże nie odpala zewnętrznego monitora…

padł układ graficzny??

Hej,

Widać, że jest to matryca laptopa. Wobec tego nie posiadasz jakiegoś skrótu klawiszowego, który odpowiada za przełączenie poszczególnych monitorów - w Acer’ach jest to na przykład kombinacja klawiszy Fn + F5.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam również acera (netbook) i przy podłączeniu zewnętrznego monitora do niego kiedy jest wyłączony i uruchomiam go bios itp jest wyświetlane na zewnętrznym, dopiero gdy uruchomi się windows muszę ręcznie tak jak piszesz za pomocą fn + f5, z powrotem przełączyć na zewnętrzny.

sprawdzałem również na asus’ie eee, również podczas startu zewnętrzny monitor startował na chwile, później wyłączał się na start windowsa, pod windowsem trzeba było skorzystać z kombinacji klawiszy fn + f8

opis dotyczy compal’a fl90, tutaj nie jestem pewien jak to wygląda bo przed usterką go nie podłączałem pod tv czy też zewnętrzny monitor.w każdym bądź razie gdy podłączam pod włączonym czy też przy wyłączonym komputerze zewnętrzny monitor, monitor ten nie reaguje w ogóle.

przy matrycy wbudowanej komp uruchamia się do “paska zielonego” i następnie wyskakuje bluescreen.

Na moim Dellu można wymusić wyświetlanie wszystkiego na zewnętrznym monitorze poprzez włączenie komputera przy zamkniętej klapie. Spróbuj.

Hej,

Czyli niestety najbardziej prawdopodobne, że padł układ graficzny w laptopie.

:arrow: Próbowałeś go uruchomić w trybie awaryjnym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

próbowałem awaryjnego trybu i nic.

laptop pojechał do mechanika na wymianę grafiki za 300zł

dzięki za odpowiedzi i sugestie

pozdrawiam

Hej,

Czyli faktycznie GF zdechł… :frowning:

:slight_smile: Z ciekawości - na co wymieniasz tego GF 8600M GT? Na to samo czy coś innego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

taką samą założę