Ekran sam sie wyłącza podczas pracy na bateri

Witam

Mój problem polega na tym że ekran w laptopie wyłącza sie ZAWSZE podczas pracy na baterii przy ok 53%. Tylko ja nie wiem czy on sie wyłącza do końca czy co sie dzieje bo ten czarny kolor widać że jest wyświetlany. W opcjach mam poustawiane żeby sie nie wyłączał ale on swoje. Najdziwniejsze jest to że jeżeli podłącze do niego ekran zewnętrzny(nawet gdy ten ekran jest wyłączony z prądu) ekran na laptopie się włącza i działa, ale gdy ten zewnętrzny monitor odłączę ten w lapku też gaśnie. Nie wiem co robić bo jak sie ekran wyłączy to mam dwa wyjścia reset albo podpiąć do monitora(co jest możliwe tylko w domu).

Proszę poradźcię co sie stało, bo jest to dość trochę uciążliwe. :frowning:

Ja nie mam takiego problemu dlatego będę strzelał…

  • Załadowałeś wszystkie aktualizacje?

  • Spróbuj:

beztytuuwo6.th.jpg

nic nie dało :frowning: ale mimo to dzięki za fatygę :wink:

A próbowałeś już zamknąć laptopa i otworzyć ? U mnie czasem ekran niełapie, że został otwarty i musze go ponownie zamknąć / otworzyć :wink:

próbowałem i dalej nic.

Naprawdę nikt nie wie co sie mogło stać

Sprawdź ustawienia w systemie (opcje zasilania w Panelu Sterowania).Być może to wina systemu, a raczej jego zarządzaniu energii.

Zmień opcje zasilania w panelu sterowania, bo system na początku sam przypisuje sobie, aby po 15 min bezczynności wyłączyć ekran, potem hibernować itd. Zmień po prostu plan zasilania. :wink:

tak tylko że ja to wszystko mam poustawiane i dalej nic

HEJ witam wszystkich , jestem tu pierwszy raz :wink:

Masz juz moze rozwiązanie na wyłączajacy sie ekran w toshibie? ja mam satellite a215 i mam to samo przy okolo 16 % baterii. Gdy komputer jest podłaczony do zasilania działa bez zarzutu.

Proszę bardzo o pomoc bo wszytskie opcje zasialania mam ustawione poprawnie .

Nie wiem czy to wina kompa czy sytemu vista ?

POzdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów

A może konfig biosu? W moim starym dellu też kiedyś tak miałem pomimo poprawnej konfiguracji opcji zasilania itp. wygaszał ekran, dyski… Dopiero zmiany odpowiednich opcji w biosie poskutkowały.