Ekran w laptopie - niebieska kropka

Witam

Mój problem dotyczy się tego iż wczoraj wieczorem zauwarzyłem na ekranie mojego laptopa niebieską kropeczkę wielkości 1 piksela. W tym jednym punkcie nie wyświetla się żadna grafika. Co ciekawsze dziś rano problem zniknął, a dziś wieczorem znów się pojawił. Co to może być? Może to być przyczyna przegrzania laptopa?

blokuje się pixel utrzymujac jedną przypadkową wartość (w twoim przypadki niebieski). to nie jest to samo co bad pixel.

co można z tym zrobić? i jak wyglada bad pixel?

Z twojego opisu wygląda na to, że pojawił Ci się bad-pixel.

To, że raz świeci, a raz nie może być spowodowane zmianami temperatury podczas pracy matrycy LCD, np. nagrzewający się inwerter podświetlający matrycę LCD oddaje jej jakąś tam część ciepła. Pewnie za jakiś czas przestanie świecić zupełnie.

Innymi słowy, nie ma co się zbytnio tym przejmować… na początku może to denerwować, z czasem jednak się przyzwyczaisz :). Nie wiem tylko czemu jest on niebieski, być może nie do końca przestał świecić, a tylko przyjmuje jeden z kolorów RGB - w tym przypadku B (blue - niebieski).

a co jest najciekawsze teraz jest już ok i świeci wszystko normalne (po tym jak otworzyłem okno w pokoju i jest przewiew:P).

Tylko żeby tak się nie robiło z większą ilością pixeli bo jak tak to nie będzie jak na laptopie pracować:/