Ekran w latpopie nie działa

Podczas użytkowania laptopa ekran chwile pomigał, a potem po prostu jakby zgasł. Komputer dalej działa, mogę się nawet zalogować, ale ekran cały czas czarny. 

Model laptopa: Asus X71SL

EDIT 

Myslę że wypada dodać że jestem w stanie dostrzec to co jest na ekranie, ale ekran jest tak ciemny że ledwo co widze.

Doszedłem do przełomu, jestem w stanie używać komputera przy użyciu latarki ze smartfona. Ekran działa, ale jest bardzo ciemny. Czy istnieje jakaś szansa że to nie wina ekranu?

EDIT

Z tego co jestem w stanie zobaczyć, to kolory są poprawne, a jedynie jasność ekranu jest nie tak.

Padło podświetlenie matrycy, pozostaje zakup nowej lub wizyta w autoryzowanym / sprawdzonym serwisie - taśma / inwerter / świetlówka albo coś koło tego ;)

Ile mniejwięcej kosztuje naprawienie tej usterki?

Myślałem że już poznałem nature mojego problemu, ale podczas włączania laptopa ukazał mi się komunikat o błędzie związanym z nv4disp.dll. Czy oznacza to że natura problemu tkwi w czymś innym?

Błąd może dotyczyć bezpośrednio karty graficznej albo sterowników do niej.

Hej,

Próbowałeś uruchomić komputer w trybie awaryjnym? Jeśli w nim podświetlanie też nie działa, to zapewne problem ma podłoże sprzętowe.

Pozdrawiam,

Niestety uruchomienie w trybie awaryjnym ani reinstall sterowników nie pomógł, więc pewnie niestety to wina hardware’u.

Hej,

W takim układzie tylko serwis.

Pozdrawiam,

A krótko po BIOS POSCie ekran też jest nie podświetlony?