Ekran wyboru systemu


(fialas1819) #1

ostatnio rozwaliła mi się vista i postanowiłem ją usunąć> sformatowałem dysk po viście i zostawiłem sobie xp-ka. tylko że nadal podczas uruchamiania kompa wyświetla się okno wyboru systemu a mam tylko xp. czy można jakoś usunąć to okno żeby od razu się xp ładował??

a tutaj mam zawartość pliku boot


(Seba86mu) #2

Prawoklik na ikonie "Mój komputer" -> Zaawansowane -> w pozycji "Uruchamianie i odzyskiwanie" kliknij na "Ustawienia" -> przycisk "Edytuj" -> wklej tutaj zawartości pliku tekstowego.


(Cosik Ktosik) #3

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz:

fixmbr

fixboot

cd C:\

bootcfg /rebuild


(fialas1819) #4

aha :smiley:

ja coś takiego robiłem ale z płytki z vistą > bootrec.exe


(Cosik Ktosik) #5

Bootrec przywraca bootloader Visty, a Ty chcesz XP, więc wpisz tamto co podałem.


(fialas1819) #6

he he błacha sprawa: u mnie wyświetla tylko klawisze F6 i F2 i to wszystko (F6- sterownik raid a F2 to odzyskiwanie systemu z dyskietki, a ja nie mam portu dyskietek)


(Seba86mu) #7

Aby wejść do BIOS-u naciśnij klawisz "Delete" na pierwszym ekranie POST.


(Cosik Ktosik) #8

Ty chyba mówisz o procesie instalacji, a nie Biosie tak?

Następnym etapem instalacji jest akceptacja licencji. Po tym oknie pojawia się możliwość uruchomienia konsoli odzyskiwania.


(fialas1819) #9

ja jak przytrzymam podczas startu F8 to się płytka zaczyna sama bootować