Eksploarator w Win8 ? Sortowanie bez autorozmieszczenia?

Witam… Mam mały problem z eksploratorem plików w Win8…

Mianowicie nie działa mi “sortowanie według własnego uznania”. Do tej pory korzystając z Win7, zawsze sortując zdjęcia z wycieczek, z kilku aparatów, układałem zdjęcia w widoku miniatur według tego, kiedy były robione i potem zmieniałem nazwy, żeby na innych urządzeniach dalej były w tej samej kolejności.

Niestety w Win8 jest, tak jakby z góry, narzucone sortowanie wg jakiejś kategorii (Nazwa, data, rozmiar).

Na tym zdjęciu widać, że po przeciągnięciu miniaturki pomiędzy inne, można ją tam ustawić :

ptcd.jpg

Co prawda screen jest z XP, ale w Win7 można było tak samo ustawiać… W Win8 się nie da :confused:

Czy zna ktoś sposób, żeby przywrócić takie ustawienie w Win8 ?

Bo zmiana po kolei nazwy każdego zdjęcia osobno z pośród setek zdjęć jest ciut uciążliwe… :confused:

Sortowanie według daty zrobienia zdj też odpada, bo wiadomo, że nie każdy aparat ma idealnie zsynchronizowaną datę.

Końcowy efekt, który chciałbym uzyskać, to, aby po nagraniu na DVD, odtwarzacz otwierał zdjęcia po kolei, wg tego w jakim miejscu było zrobione zdjęcie.

Przepraszam, że się tak rozpisałem i proszę o pomoc… Jeżeli zły dział, to proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję :wink: