Eksploatacja dysku twardego

Co jest lepsze dla dysku twardego:

żeby komputer chodził non-stop przez 12 godzin, czy wyłączać np 5 razy dziennie jak wychodzę z psem, do sklepu itp??

niby stałe działanie jest lepsze dla dysku ,ale to wszystko z reguły zależy jak trafisz

Hej,

Jest jeszcze 3 możliwość - najlepsza dla dysku, czyli stan wstrzymania. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dla dysku lepiej żeby chodził cały czas, ale już nie dla portfela :slight_smile:

A ja zadam pytanie z trochę innej beczki. Czy to, że wyłączam router ADSL na noc (mam go wpiętego do listwy z komputerem i to dla mnie najpraktyczniejsze rozwiązanie, bo nie muszę ciągnąć w 1 miejsce 10 przedłużaczy), w jakiś sposób mu szkodzi? Wiem, że routery to urządzenia przystosowane do pracy ciągłej.

Kpc21 , na pewno nie zaszkodzi.

Dzięki, teraz już jestem spokojny o swojego Linksysa.

Ja zawsze wyłączam router na noc i nic mu się nie dzieje i wątpię aby coś się działo. Wyłączam głównie ze względu na prąd, może dużo nie ciągnie ale na pieniądzach się też nie śpi, druga sprawa to, że nie chcę w nocy kusić dzieciaków, które by się chciały bawić w wardriving, pomimo że mam sieć zabezpieczoną to po co kusić kogoś do łamania tych zabezpieczeń a w nocy tego nie skontroluję, gdy śpię :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!